Mám průkaz ZTP a jedu na Slovensko. Jaké tam mohu využít výhody?

Dotaz:
Mám evropský průkaz ZTP a chci jet na Slovensko. Chtěla bych se zeptat, jaké tam platí úlevy? Jde mě o dálnici, parkování popřípadě jestli se můžu prokazovat třeba v nějakých koupacích zařízeních?

Odpověď:

Výhody spojené s průkazem ZTP můžete využívat pouze na území ČR. Není možné tedy na Slovensku jezdit na dálnici zdarma apod. Můžete ale zkusit průkaz uplatnit v jednotlivých zařízeních. Jedná se o soukromé subjekty a je možné, že Vám průkaz uznají, i když je k tomu nic neopravňuje.

Pro možnost využívat parkovacích míst pro handicapované je potřeba mít parkovací průkaz, ten po celé EU platí. V každé zemi jsou s ním ale spojeny různé výhody a všeobecně platí hlavně možnost parkování na místech pro invalidy.

Jiří Marek
invArena

(Visited 20 times, 1 visits today)

1 Komentář

  1. Již několik let jsem držitelem prúkazu TP ll.stupně,lezdravotní postižení mi nedovoluje dlouhé stání. Nechápu proto,že mi nebyl přiznán prúkaz ZTP ! Za týden dovrším 65.rokú tudíž budu mít na dopravu v mhd i vlaku slevu,které hodlám plně využívat. Bylo by možné v souběhu požádat o vydání prúkazu ZTP,neboť zdravotní stav se v dúsledku stáří již nezlepší ba naopak povede až k úplnému ochrnutí i slepotě. Děkuji za odpověď. Souček.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.