Mohu s průkazem ZTP zdarma parkovat na placených parkovištích?

ilustrační foto: Flickr.com

Dotaz:
Jsem držitelem průkazu ZTP a chtěla bych vědět, zda můžu parkovat na placeném parkovišti, aniž bych musela za parkování platit.

Odpověď:

To, že jste držitelem průkazu ZTP, Vás automaticky neopravňuje k bezplatnému parkování na placených parkovištích.

O bezplatném parkování pro držitele průkazu ZTP může vždy rozhodnout pouze provozovatel parkoviště. Ve většině případů mají lidé s průkazem ZTP parkování zdarma, avšak jsou i výjimky, proto je dobré si tuto skutečnost vždy nejdříve zjistit.

Jiří Marek
invArena

(Visited 48 times, 1 visits today)

7 komentářů

 1. Na špatný dotaz je většinou i špatná odpověď

  Mohu s průkazem ZTP zdarma parkovat na placených parkovištích?

  NE, ale

  při zřízení jakéhokoliv parkoviště je třeba dle Vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb par 4 odst 2 musí být zřízená místa pro parkování pro invalidy v příslušném počtu. Nedodržování této vyhlášky by mělo být sankcionováno a to to té doby než dojde k nápravě.

  Tohle by mělo býti vyžadováno a domnívám se, že většina problému by pak odpadla.

 2. Mám parkovací prūkaz ZTP, musím platit na placenēm parkovišti u staré polokliniky býv.Mefacentrum v Ostravě Porubě.Parkoviště je řízené městským úřadem?

 3. Mám parkovací průkaz ZTP, musím platit na pleceném parkovišti(správce úřad mésta Ostravy) u polikliniky býv.Mefacentrum ?

 4. Mám parkovací průkaz ZTP, musím platit na pleceném parkovišti(správce úřad mésta Ostravy) u polikliniky býv.Mefacentrum ?

 5. Dobrý den,

  bydlím na Praze 3, Pod Lipami 32. Mám průkaz ZTP,co mám proto udělat, abych mohla zaparkovat před domem bezplatně.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den

  • Zajděte na odbor dopravy na magistrát a požádejte o zřízení vyhrazeného parkoviště pro Vaše vozidlo.Platíte cca.1000 kč za zřízení,nadále parkujete zdarma.
   P

   • odbor dopravy na příslušné MČ žádost + kopie velkého TP, v Praze pak na správu komunikací TSK žádost o návrh smlouvy se zakreslením stáním. Přijde smlouva z TSK, ta se podepíše pošle na odbor dopravy a na TSK. Je platná na 2 roky a musí se obnovovat.

    Po nějaké době se objeví značka invalidy a vy si pak zaplatíte značení barvou u TSK na silnici.

    Pak už můžete vesele parkovat.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.