Potřebuji si zažádat o prodloužení výplaty nemocenské. Musím kvůli tomu na OSSZ?

Dotaz:
Dnem 14.8. mi končí podpůrčí doba vyplácení nemocenské. Můj zdr.stav mi zatím neumožňuje ukončení neschopenky a proto si chci zažádat o prodloužení o 3 měsíce. Existuje nějaký formulář, nebo musím žádat osobně na nejbližší OSSZ?
Druhý dotaz – 15.6.2017 jsem v řádném termínu posílala doporučeně námitku proti rozhodnutí o nepřiznání inv.důchodu a do dnešního dne mi nepřišla odpověď. Jak mám dále postupovat?

Odpověď:

O prodloužení výplaty nemocenské po skončení podpůrčí doby si musíte zažádat na OSSZ, můžete si ale předem vyplnit formulář, který naleznete zde: http://www.cssz.cz/cz/tiskopisy/nemocenske-pojisteni.htm

To, že Vám zatím nebylo zasláno rozhodnutí o námitce proti zamítnutí invalidního důchodu, není nestandardní. Je možné, že celé řízení bude trvat několik měsíců. V každém případě lze ale doporučit, abyste se občas telefonicky informovala o stavu Vaší námitky.

Jiří Marek
invArena

Komentáře:

  1. Hana Puškárová napsal:

    Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat,byl mi neuznán invalidní důchod.A 19.12 2017 mi konči podpůrčí nemocenská.Ale můj zdravotní stav mi zatím nedovoluje nastoupit do práce.Mám si už zažádat o prodloužení nemocenské?Nebo mám počkat na písemne rozhodnuti o neuděleni invalidního důchodu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.