Dceři zamítli výměnu průkazu ZTP/P. Zažádali jsme si znovu, kdy se dočkáme odpovědi?

Dotaz:
Průkaz naší nezl. dcery ZTP/P byl platný do 31.10 2016. Podali jsme tedy žádost o výměnu na konci platnosti. Na úřadě nám sdělili, že dříve nelze. Po 4 měsících čekání nám byla výměna zamítnuta. Prý zamítli všechny žádosti. Novou žádost jsme znovu podali 9.5.2017 a do dnešního dne bohužel ještě nový průkaz nemáme a s úřadem nelze nijak hnout. Prosíme tedy o radu.

Odpověď:

Z pravidla trvá vyřízení žádosti o průkaz ZTP/P 3 až 4 měsíce. Doporučuji Vám tedy počkat tak do konce srpna a poté případně zavolat na ÚP a informovat se o tom, v jaké fázi Vaše žádost je.

V každém případě Vám na úřadě poskytli špatné informace, protože je samozřejmě vhodné si o nový průkaz žádat minimálně 4 měsíce před vypršením platnosti toho stávajícího, aby platnost navazovala. Pokud by se Vám podobná situace ještě někdy stala, je důležité si stát za svým anebo si rovnou stěžovat na pracovníka úřadu u jeho nadřízených.

To, že byla výměna průkazu Vaší dceři zamítnuta je podivné, minimálně lze předpokládat, že by jí měl být například přiznán pouze průkaz ZTP, to už je však v současné době bezpředmětné.

Jiří Marek
invArena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.