V Kroměříži vznikne terapeutická dílna Hanáček, pomůže lidem s postižením

Sociální služby města Kroměříže od 1. ledna příštího roku zřídí sociálně terapeutickou dílnu Hanáček. Bude určena pro klienty s lehkým až středně těžkým mentálním postižením ve věku od 18 do 64 let.

„Díky dílně se naučí pracovnímu režimu, aby se mohli uplatnit na trhu práce,“ řekla ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Dílna bude fungovat v jednom z objektů domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Klientům bude poskytována zdarma, a to vždy od pondělka do pátku od 8 do 15 hodin. Kapacita dílny bude 22 klientů. Díky ní si mentálně postižení lidé osvojí různé rukodělné dovednosti. Výrobky z terapeutické dílny bude pak nabízet obchůdek na Riegrově náměstí, který bude rovněž součástí projektu sociálně terapeutických dílen.

Služba by měla být financována ze státního rozpočtu a vlastních zdrojů Sociálních služeb města Kroměříže. „Tento druh sociální služby tu zcela chybí a vzhledem k probíhajícím transformacím služeb domovů pro osoby se zdravotním postižením v rámci Zlínského kraje je více než potřebný,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Momentálně mají Sociální služby města Kroměříže na zajištění služby vyčleněno 4,5 pracovního úvazku. V budoucnu by tento počet chtěly navýšit. „Rádi bychom zřídili kavárnu Hanáček, která by měla být umístěna po opravě prostor v přízemí městského domu na Hanáckém náměstí a ve které by měli pracovat i lidé s lehkým mentálním postižením,“ uzavřel Motyčka.

Kroměřížský deník
http://kromerizsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.