V Brodě bude první festival sociálních služeb

Festival s názvem Bez bariér jsme si blíž zaplní Havlíčkovo náměstí v pátek 15. září. Festival odstartuje v devět hodin ráno a potrvá až do desáté hodiny večerní.

Havlíčkův Brod – „Akce je jedinečná tím, že během jednoho dne nabídne na jednom místě kompletní prezentaci sociálních služeb působících v Havlíčkově Brodě a jeho okolí,“ okomentovala akci mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková.

PŘEDSTAVÍ SOCIÁLNÍ PÉČI V OKOLÍ

Hlavním cílem festivalu je osvěta veřejnosti v sociální oblasti. Program návštěvníkům přinese ucelený přehled o možnostech péče v okolí jeho bydliště a zároveň poradí, jak se k sociální pomoci snáze dostat.

Organizátoři z Oblastní charity Havlíčkův Brod a zástupci sociálních služeb na Havlíčkobrodsku připraví aktivity, které budou atraktivní pro diváky všech věkových kategorií. Během dne představí na pódiu svou činnost pracovníci jedenácti organizací. Oblastní charita Havlíčkův Brod, Sociální služby města Havlíčkova Brodu, Kolpingovo dílo České republiky, Oblastní charita Třebíč, Centrum pro zdravotně postižené Kraje Vysočina, Centrum J. J. Pestalozziho, Nemocnice Havlíčkův Brod, FOKUS Vysočina, Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Úsvit – zařízení SPMP Havlíčkův Brod nebo Život 99 z Jihlavy.

Hlavní pódium bude patřit také známým hudebníkům. V jedenáct hodin vystoupí mladý písničkář Michal Horák, ve tři hodiny odpoledne dorazí akordeonový orchestr Pohoda ze Základní umělecké školy Havlíčkův Brod, v sedm hodin večer se představí písničkář Pavel Helan, známý z televizní soutěže hledající talenty a celý program uzavře humpolecká kapela Spadla klec.

Během dne si návštěvníci mohou užít i doprovodný program. „Od deseti do půl šesté nachystáme stanoviště se soutěžemi pro děti, za jejichž splnění dostanou pěkné odměny,“ prozradila Slavíková. Dále uvedla, že ve stejnou dobu se každý návštěvník může zapojit do pokusu o rekord a zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. O co přesně půjde, zatím neprozradila.

Na náměstí budou stát stánky s výrobky z dílen sociálních služeb, připravená bude i kavárnička s workshopy a ukázkami terapeutických aktivit a ve vestibulu knihovny si návštěvníci mohou vyzkoušet simulátor schizofrenie. Centrum J. J. Pestalozziho přiveze opilecké brýle a dětské návštěvníky potěší skákací hrad se skluzavkou nebo nafukovací horolezecká stěna.

„Podrobný program zájemci mohou nalézt na facebookové stránce, a to pod názvem Festival sociálních služeb,“ dodala Aneta Slavíková.

Havlíčkobrodský deník
http://havlickobrodsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.