Běžeckým závodem podpořili Speciální školu Pod parkem

Na den otevřených dveří Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem pozvala v sobotu hosty osobně ředitelka Martina Brhelová. Bylo se na co dívat.

Severní Terasa – Na improvizovaném pódiu před vchodem se vystřídali šikovní zpěváci i vítězové jednotlivých běhů. V nabídce byl krásný bazén, malování na obličej, ukázka zooterapie, speciální plošina, skákací hrad, pohybová cvičení. Tak to vypadalo na dni otevřených dveří školy Pod Parkem.

BĚŽELI PĚT POCTIVÝCH KOL PO PARKU

Nechyběla poradenská činnost, kreslení na nekonečný papír, prohlídka tělocvičny, hry i ochutnávka dobrot.

Dospělácký závod odstartoval v devět hodin dopoledne a startovné pomáhalo dětem. Nikdo nepochyboval o vítězích, ale stejně si to všichni užívali.

Pět poctivých kol parkem, celkem sedm kilometrů a potom závěrečný finiš do barevného oblouku Prima běhů. V ženách zvítězila Zuzana Rusínová z Dobětic, mezi muži byl nejrychlejší Jirka Vlček z Povrlů.

Každou hodinu byli na startovní čáře jiní borci, organizátoři sportovní části Jana Mešo a Václav Brhel připravili krásnou trať pro všechny zájemce z řad dětí.

„Opravdu moc ráda jsem přijala pozvání na tuto hezkou akci, děti totiž potřebují osobní příklad a tady jich bylo dost. Startovní čísla navlékli tátové i učitelé, smíšená štafeta roztleskala všechny diváky. Poděkování patří vedení školy, děti si to opravdu užívaly,“ radovala se vítězka hlavního závodu, učitelka na mateřské Zuzana Rusínová, která tratí proletěla za přibližně 27 minut.

Ještě o dvě minuty rychlejší byl absolutní vítěz Jiří Vlček, který držel palce vozíčkářům. V cíli to vypadalo na patovou situaci, ještěže tam byla speciální kamera. V budově školy byl velký zájem o ukázku různých hudebních nástrojů. Dešťové hole, bonga, tibetské mísy, flétny, moc zajímavá byla finská kantela. V přízemí byla koťátka Eliška, Kryštof a Matýsek stále v obležení děvčat, pes Stoupa zajímal především maminky, které sem dorazily s dětmi.

NAPOSLEDY BĚŽELI VE TŘI

Na trávníku se předváděli kluci, jeden dokonce na vyžádání opakovaně udělal fantastický přemet vzad. „Zkuste to také, nic to není. Jenom se pořádně odrazíte a je to,“ napovídal mi šikula.

Poslední závod se běžel ve tři odpoledne, ale zájemců o diskusi tam bylo stále dost.

Den otevřených dveří prostě patřil těm, kteří nestojí stranou, když je potřeba, aby se postavili za ty, kdo jejich podporu a pomoc potřebují nejvíce. Za to jim patří obrovský dík..

MIROSLAV VLACH
Ústecký deník
http://www.ustecky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.