Handicapovaný Suchánek má stříbro a bronz z Evropy

Stolní tenista SKST – vozíčkář Jiří Suchánek získal na mistrovství Evropy handicapovaných ve slovinském Lašku bronz v jednotlivcích a dokonce stříbro v družstvech.

Liberec – „Takový úspěch jsem rozhodně nečekal. Na turnaji se mnou byla díky Minigrantu Veolia také má žena Míša, což nakonec bylo velmi zásadní. Nejen z důvodu asistence, ale také rehabilitace. Na turnaj jsem odjížděl s dlouhodobým nachlazením, a tak i pomoc při dávkování acylpyrinu, paralenu a různých kapiček přišla vhod,“ říká stolní tenista. Po mistrovství vyšel světový žebříček, kde Suchánek figuruje šestý.

Ve čtyřčlenné skupině byl nasazen jako jednička a postoupil po dvou vyhraných zápasech do osmifinále. Tam vyřadil Poláka Jakimczuka a dostal se mezi osmičku nejlepších. „V pavouku jsem došel pro mě na nejnepříjemnějšího hráče – Ukrajince Yezyka. V zápase jsme se tahali o sety. Pátý byl možná nejtěžší, který jsem kdy odehrál, chvilkama se mi adrenalinem motala hlava. Když jsem uhrál poslední bod na 17:15, celý jsem se třásl a nebyl schopný ani mluvit,“ přiznal.

V semifinálovém souboji s Rafalem Czuperem nestačil. „Není ostuda prohrát s dobrým hráčem. Přesto je bronzová medaile ze soutěže jednotlivců velkým úspěchem,“ sdělil.

Do soutěže družstev nastoupil Suchánek s Zvolánkem. „Do tříčlenné skupiny jsme byli nasazeni jako dvojky. Francouzi nás podcenili, když nenasadili zlatou sestavu z Ria. Přes Itálii jsme postoupili do semifinále a bylo jasné, že získáme medaili, která nebyla v týmech třídy 2 od roku 1999,“ líčil tenista.

O postup do finále česká dvojice porazila Srby. „Před začátkem to pro nás bylo naprosté sci-fi. Slováci nás porazili 2:0, a tak se naše naděje na titul rozplynuly, ale stříbro bylo doma. Byli jsme velmi blízko titulu a je také možné, že se takhle blízko k titulu už nikdy nedostaneme,“ přiznal Suchánek.

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.