Skuhrov bez bariér – projekt, který pomáhá

Skuhrov bez bariér – to je název projektu, kterým se ve Skuhrově nad Bělou snaží zlepšit podmínky pohybu v obci lidem se sníženou mobilitou.

Skuhrov nad Bělou – Těmito osobami mohou být nejen vozíčkáři, ale i další osoby, kterým občas dělá problém dostat se například na obecní úřad, poštu nebo do knihovny, případně dostat se i přes chodníkový obrubník.

První krok k řešení problému přístupu do zmiňovaných prostor v obci se uskutečnil v letošním roce. Skuhrov prošel dotačním výběrovým sítem a obdržel dotaci Ministerstva pro místní rozvoj na vybudování bezbariérového přístupu do budovy obecního úřadu jako jeden ze sedmi žadatelů v České republice. Náklady na stavbu přístupového výtahu, vybudování bezbariérových WC a další drobné úpravy interiéru byly více než 1,5 milionů korun a polovinu těchto prostředků obdržela obec jako dotaci.

Pro příští rok se společně s obcí Kvasiny připravuje propojení těchto obcí bezpečnostním chodníkem a úpravy chodníků ve Skuhrově. Předpokládaný rozpočet je 12 milionů, obce je chtějí opět získat z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Rychnovský deník
http://rychnovsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.