Pití svařeného vína opět výrazně pomohlo potřebným

I v letošním roce proběhla v centru města akce pořádána magistrátem s názvem Primátorský svařák. Jednalo se již o jedenáctý ročník této události. Dle slov Petra Beitla se prodalo na 781 hrnků horkého nápoje svařeného vína či čaje, což jsou velmi podobné výsledky jako v minulém ročníku.

Jablonec nad Nisou – Prodej tak celkově vynesl částku přes čtyřicet pět tisíc korun, která poputuje pro místní organizaci Svazu tělesně postižených. Celkově tedy na této akci lidé vypili přibližně 230 litrů vína a 15 litrů čaje.

Každý rok je výtěžek věnován jiné organizaci, v minulosti se tak jednalo například o Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, Jablonecký klub onkologických pacientů, Centrum pro zdravotně postiženého Libereckého kraje nebo například Compitum Jablonec nad Nisou.

S Primátorským svařákem je také spojen speciální potisk hrnků. Každý rok nechá vedení města vyrobit hrnečky s výraznou dominantou Jablonce nad Nisou v podobě slavných věží. V letošním roce se jednalo o věž hráze vodní nádrže Mšeno.

Jablonecký deník
http://www.jablonecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.