Sociální dílna pomůže postiženým z Kroměříže získat zaměstnání

Sociální služby města Kroměříže otevřou na začátku ledna sociálně terapeutickou dílnu Hanáček. Disponuje kapacitou 22 míst a sloužit bude především lidem s lehkým až středně těžkým mentálním postižením ve věku od 18 do 64 let. „Zájem je obrovský, určitě bude plno,“ řekl ČTK místostarosta Pavel Motyčka (KDU-ČSL).

Dílna bude fungovat v domově pro lidi se zdravotním postižením Barborka. Klientům má pomoci naučit se pracovnímu režimu, aby v budoucnu mohli získat zaměstnání. „Služba bude fungovat de facto jako takzvaný stacionář. To znamená, že lidé tam budou docházet a budou tam pro ně připravované programy,“ uvedl místostarosta.

Klienti se budou věnovat zejména rozvoji manuální zručnosti. Čekají na ně různé činnosti, například výroba keramiky nebo šití. „Do dalších let připravujeme projekt postupného začleňování těchto lidí, tak, jak je to běžné ve státech v západní Evropě, protože tito lidé dokážou být soběstační,“ uvedl Motyčka. Do budoucna podle něj město plánuje také rozšíření projektu o chráněné dílny.

Nová dílna bude klientům k dispozici zdarma, vždy od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00. Služba by měla být financována ze státního rozpočtu a vlastních zdrojů Sociálních služeb města Kroměříže. Očekávané náklady se pohybují kolem 3,2 milionu korun ročně.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.