Úspěch programu ČSOB pomáhá regionům: k českým neziskovkám putuje poprvé přes čtyři miliony korun!

ilustrační foto: edu1971 / photoXpress

Na začátku ledna byl ukončen výběr finančních příspěvků v rámci podzimní části letošního programu ČSOB pomáhá regionům. A už teď víme, že jde o historický úspěch – alespoň v hodnotě celkové vybrané částky.

Individuální dárci přispěli neziskovým projektům v českých regionech částkou více než 2 miliony korun. Spolu s příspěvkem ČSOB ve výši 2,1 milionu korun se tak jedná o rekordní vybranou částku za celé pětileté fungování programu.

Do programu ČSOB pomáhá regionům se mohou přihlašovat neziskové či příspěvkové organizace, dobrovolnická sdružení nebo vzdělávací zařízení. Jejich projekty mají vždy jedno společné – jsou zaměřeny na řešení problémů přímo v jednotlivých regionech České republiky. Finanční příspěvky tak už od roku 2013 putují na opravu historických památek, podporu lidí s handicapem, péči o opuštěná zvířata, opravy dětských domovů, vybavení hospiců nebo volnočasové aktivity pro děti.

Nejúspěšnějším projektem podzimní části 2017 se stal výcvik vodících psů pro nevidomé „Šťastný vodící pes”, za kterým stojí pražský Nadační fond Mathilda. Od jednotlivých dárců dostal téměř 130 tisíc korun, což znamená dalších 50 tisíc korun od ČSOB.

„Cílem našeho projektu je zajistit kvalitní chov štěňat a následný výcvik vodících psů pro nevidomé. Je totiž důležité, aby cvičitel dobře znal potřeby nevidomého člověka a prostředí, ve kterém se pohybuje, a správně pro něj vybral vhodného psa. Ten se navíc na své budoucí poslání musí připravovat s co nejmenší stresovou zátěží. Chceme tímto poděkovat všem, kteří se do programu ČSOB pomáhá regionům zapojili a některý z projektů, třeba i ten náš, podpořili,” říká ředitel Luboš Krapka.

JAK PROGRAM ČSOB POMÁHÁ REGIONŮM FUNGUJE?

Program ČSOB pomáhá regionům podporuje zajímavé projekty, které různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. Cílem programu je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program funguje už pátým rokem a za tu dobu se mu pro neziskové projekty povedlo vybrat téměř 22 milionů korun! Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část, aby se o finanční příspěvky mohlo ucházet větší množství neziskových či dobrovolnických organizací.

Na jaře letošního roku se podařilo vybrat dohromady více než 3,5 milionu korun (lidé na zlepšení života kolem sebe přispěli částkou 1 422 049 korun a ČSOB navíc mezi projekty rozdělila 2,1 milionu korun).

Podzimní část byla ještě úspěšnější, dohromady tak souhrnná částka za rok 2017 překročí 7,5 milionu korun. To znamená vůbec nejúspěšnější rok od založení programu.

Program nejen pomáhá shromáždit prostředky na dobrou věc od soukromých dárců i od ČSOB, ale poskytuje také jednotlivým projektům účinnou webovou platformu na výběr peněz i zviditelnění a mediální podporu všem projektům.

Zároveň tyto projekty motivuje k co nejlepší sebeprezentaci. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 neziskových či příspěvkových organizací nebo škol. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun. Díky programu mohou jednotlivé projekty získat finanční prostředky na zlepšení životního prostředí v regionech, rekonstrukci památek, pomoc zdravotně a sociálně znevýhodněným, prostředky na péči o děti či seniory nebo na podporu dobrovolnictví.

Více na www.csobpomaharegionum.cz.

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.