Chtěl jsem dát část sebe druhým

Každý člověk by měl trochu svého času věnovat společnosti a pomáhat lidem, kteří to potřebují, myslí si řečkovický farní asistent Česlav Ulrich.

On tak činí po celá léta. Mimo jiné již od počátků jejího konání se podílí na Tříkrálové sbírce v Brně. Čtyři roky chodil do ulic koledovat, v posledních letech koledníky koordinuje.

Když v Brně tradice sbírky v roce 2002 začínala, Ulricha oslovili lidé z řečkovické farnosti.

„Řekl jsem si, že je to dobrá věc a koledováním člověk pomůže druhým. A že možná, kdybych nešel koledovat, nikdo jiný by to už neudělal,“ vzpomíná Ulrich.

Podobným akcím je otevřený, působí v mnoha spolcích a dobrovolně pracoval také třeba při odstraňování škod po povodních v Čechách i na Moravě. „Na koledování se mi líbí, že prosíme za lidi, kteří nemají v životě štěstí, kteří jsou hendikepovaní nebo třeba přišli o práci, skončili na ulici a potřebují naši pomoc,“ říká muž.

Když se mu nepovedla v roce 2006 sestavit skupinka koledníků, stal se jejich koordinátorem. „Zajišťuji administrativu, třeba dovezu kasičky, dám koledníkům letáky a podobně,“ říká Ulrich. Doplňuje, že letos se ale do ulic opět jako koledník vypravil. Lidé jsou ke koledníkům většinou vstřícní „Jednou jsme omylem dvakrát zazvonili u stejného domu. Měl totiž vchody ze dvou ulic a nevšimli jsme si toho. A jeho obyvatelé nám dvakrát přispěli,“ vypráví Ulrich.

Jeho osobně silně zasáhl zážitek jednoho koledníka z Medlánek. „Skupince tam starší paní v obálce věnovala třicet tisíc. To je pro mě velký symbol lidskosti, když se žena, která už zřejmě byla smířená se životem, rozhodla dát našetřené peníze někomu, kdo je potřebuje,“ vzpomíná Ulrich.

Brněnský deník
http://brnensky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.