Jiří Suchánek má zajištěnou účast na mistrovství světa!

Handicapovaný stolní tenista Jiří Suchánek z SKST Liberec získal v roce 2017 tři tuzemské tituly a nejen ty.

Liberec – „Můj cíl byl splněn, dokonce i překonán, hlavně díky dvěma medailím z mistrovství Evropy. Pro nominaci na mistrovství světa jsou dány dvě podmínky.

První je splnění účasti na čtyřech mezinárodních turnajích a druhá je nejhůře 15. místo na světovém žebříčku. Účast na turnajích jsem splnil, v žebříčku jsem na šestém místě. Takže se tedy vypravím na mistrovství světa,“ říká Suchánek, který pravidelně boduje v anketě nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje.

ČESKÝ POHÁR

Uskutečnilo se devět turnajů poháru a do konečného pořadí se počítalo pět nejlepších výsledků. Hráči jsou rozděleni dle výkonnosti do skupin (A, B, C). „Dlouhodobě působím ve skupině A, kde se hraje bez rozdílu postižení a pohlaví. Zúčastnil jsem se všech devíti turnajů a podařilo se mi získat sedm medailí,“ říká. Díky zisku dvou zlatých, stříbrné a čtyř bronzových skončil na pěkném druhém místě.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Na mistrovství se hráči nominují podle výsledků v Českém poháru. „Mistrovství pro mě bylo také úspěšné. V jednotlivcích hraji stejně jako na mezinárodních turnajích ve třídě 2 (postižení všech čtyř končetin a stability) a získal jsem zlato. Ve čtyřhrách a dvoučlenných družstvech jsem hrál s oddílovým kolegou Reném Taušem a spolu jsme vybojovali z obou soutěží také zlato. V poslední soutěži Open bez rozdílu postižení jsem skončil na čtvrtém místě,“ uvádí. Z mistrovství vybojoval ze čtyř možných titulů tři.

MISTROVSTVÍ KLUBŮ

Kvůli zdravotním problémům se SKST Liberec nepodařilo postavit tříčlenný tým. „Hostoval jsem tedy za Pardubice a hráli dvě soutěže, družstva a Open. V družstvech jsme došli až do finále, kde nás porazilo Brno. V Openu jsem prohrál ve finále. Uhrál jsem tedy dvakrát stříbro,“ potvrdil.

MEZINÁRODNÍ TURNAJE

Mezinárodní turnaje se hrají jak přípravné, tak i hlavní, které jsou pořádány pod hlavičkou mezinárodní organizace IPTTC.

„Přípravné byly tři. Jedním z nich byla Středoevropská liga, tradičně pořádaná v Hodoníně, za rekordní účasti 36 hráčů z šesti zemí. Hrálo se bez rozdílu postižení a došel jsem až do finále, kde jsem prohrál. Druhé místo v takové konkurenci je velkým úspěchem. V družstvech to pak bylo 7. místo.

Dalším přípravným turnajem byl Turnaj Slovanů v Polsku. Zde jsem v jednotlivcích vybojoval zlato. Posledním přípravným turnaj byl součástí soustředění v autokempu Buňkov.

Turnaje se zúčastnili i hráči srbské reprezentace B. Opět se zadařilo, došel jsem do finále a vyhrál zlato,“ vzpomíná Suchánek, jehož cílem na hlavních mezinárodních turnajích byl zisk medaile na mistrovství Evropy a nominace na MS 2018.

„Byl jsem na čtyřech turnajích. V italském Lignanu to bylo 2. místo v jednotlivcích, 3. místo v družstvech. V německém Bayreuthu jsem se dostal do čtvrtfinále jednotlivci a v družstvech byl třetí. V Ostravě byl druhý v jednotlivcích i družstvech. Na mistrovství Evropy ve slovinském Lašku jsem byl bronzový v jednotlivcích a druhý v družstvech,“ vypočítává.

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.