Děti házely kladivem pod dohledem olympioničky

Čtyři stovky sportovců ze zařízení pro hendikepované z celého regionu se sjely na již čtrnácté Hry pro radost pořádané kolínskou mateřskou, základní a praktickou školou.

Kolín – Kromě osmi družstev sestavených z jejich klientů se klání zúčastnily ještě týmy z kolínské Mely, Diakonie či Volna, z nedalekých Uhlířských Janovic, Českého Brodu, Polep, Kostelce na Černými lesy, Cerhenic, Červeného Hrádku, Doubravčan či Bud, okolních měst Kutné Hory, Čáslavi, Nymburka, Lysé nad Labem nebo Poděbrad, ale i vzdálenějších Hradce Králové, Pardubic, Kladna nebo Benátek nad Jizerou.

Jako každé správné sportovní měření sil i toto zápolení zahájila státní hymna, poté k účastníkům promluvila ředitelka pořádající školy Ladislava Vavrincová a starosta města Vít Rakušan. Ten si pak osobně vyzkoušel pod vedením olympioničky Katky Šafránkové hod papírovým kladivem. Týmy byly požádány, aby si rekvizitu vyrobily a přinesly a celé dopoledne je Katka trpělivě učila házet.

Na účastníky čekaly i další discipliny. Poháry, míče a taška s dárky, věnovaná jedním ze sponzorů, městem Kolín, čekaly na všechna družstva, medaile pak na každého.

Kolínský deník
http://www.kolinsky.denik.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.