Student si krádež karty podle policie vymyslel

Překvapivý zvrat nastal v případu okradeného vozíčkáře, o kterém jsme vám v Krimi zprávách už říkali. Tento případ vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Jenže kriminalisté teď zjistili, že mladík si historku o ukradené platební kartě vymyslel. Proč to udělal? To sdělila TV Prima.

Václav JANATA, redaktor
Určitě si na příběh tohoto mladíka vzpomenete. Není to tak dávno, co nám před kamerou popisoval, jak ho v centru Prahy okradl neznámý zloděj.

okradený student
Ukradli mi vlastně všechny doklady, peněženku, /nesrozumitelné/ i platební kartu.

redaktor
Rozjelo se velké pátrání. Policie totiž získala záběry z obchodu, kde kartou platil tento mladík. Lidé dokonce začali okradenému vozíčkáři posílat dary. Dnes se ale ukázalo, že vše bylo jinak.

Jan DANĚK, mluvčí Policie ČR, Praha
Při prošetřování případu policisté zjistili, že se poškozený s mužem na záběrech znal a sám mu kartu před několika týdny půjčil, aby ji používal. Nicméně muž kartu používal k platbám, na kterých nebyli domluveni.

redaktor
Vozíčkář se tak vydal do banky a chtěl kartu zablokovat.

Jan DANĚK, mluvčí Policie ČR, Praha
V bance mu ale řekli, že k tomu aby ji mohl zablokovat, tak potřebuje potvrzení od policie.

redaktor
Hendikepovaný mladík tak údajně vymyslel fintu, jak obelstít banku i policii. Vzpomněl si totiž, že mu nedávno někdo ukradl peněženku. No a na policii tak nahlásil, že mu zmizela kromě peněženky právě i platební karta. Asi nečekal, že policisté domnělého zloděje tak brzy vypátrají. Pak už netrvalo dlouho a pravda vyšla najevo. Vozíčkář se měl policistům ke lži sám přiznat. Chtěli jsme, aby svou historku vysvětlil i nám. Dosud se ale odmítl vyjádřit. Přestože podle policistů vozíčkář lhal, nehrozí mu teď prý žádný postih.

Václav Janata, Prima FTV.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.