Handicapovaní žáci si užili lyžařský kurz

Také v letošním roce zavítali žáci z opavské Základní školy pro tělesně postižené, jež se nachází v Dostojevského ulici, na lyžařský výcvik.

Místem jejich pobytu se stal Ski areál Annaberg v Andělské Hoře.
Kurz měl podobu pěti dopoledních výjezdů. „Zúčastnili se jich žáci a instruktoři převážně z řad pedagogického sboru. Vzhledem k tomu, že jsme škola s malotřídními kolektivy, jen zřídka se nám podaří mít v jednom ročníku, v případě lyžařského výcviku v ročníku sedmém, dostatečný počet žáků. Proto se mohli akce zúčastnit všichni žáci školy, kteří nepodlehli chřipce,“ vysvětlovala vychovatelka družiny v Dostojevského ulici Lucie Hendrychová. Většina žáků stála na lyžích úplně poprvé anebo po roce. „Čas strávený na svahu ukázal, jakých pokroků jsou žáci schopni. Díky aktivitám vedení školy a pedagogům, již zajistili materiální vybavení a sami absolvovali různé kurzy, se pouze nelyžovalo. Jezdilo se mononski, sáňkovalo i bobovalo.
Všichni si to maximálně užili, a i když se občas objevily slzy a nohy moc neposlouchaly, vždy se do školy vraceli s úsměvem a těšili se na další den na horách,“ popisovala Lucie Hendrychová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.