Hledá se zaměstnavatel! Zn.: dává stejné šance také handicapovaným

ilustrační foto: foxtongue / Flickr. com

Soutěž oceňuje firmy a společnosti, které zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na běžném trhu práce. Karlovarský kraj – Najít práci, kde je člověk spokojený, je fuška i pro zcela zdravé lidi. Daleko složitější to mají handicapovaní. A právě firmy, které i jim vytvářejí vhodné podmínky pro zaměstnání, hledá soutěž s názvem Stejná šance.

„Každý člověk by měl mít v životě stejnou šanci. Proč by to nemělo platit i pro lidi se zdravotním postižením?“ ptá se Antonín Kunc z obecně prospěšné společnosti s názvem Rytmus – od klienta k občanovi, která soutěž v Karlovarském kraji pořádá. „Pomoci v tom mohou zaměstnavatelé, kteří jim takovou šanci dají. A nejen tím, že je zaměstnají, ale i tím, že jim k práci vytvoří vhodné podmínky. Takovou vstřícnost podporuje a oceňuje soutěž nazvaná Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018,“ sdělil Antonín Kunc.
Nominovat zaměstnavatele, který dává pracovní příležitost zdravotně postiženým, může kdokoliv z široké veřejnosti. Stačí vyplnit jednoduchý nominační list, který je k dispozici na webových stránkách soutěže www.stejnasance.cz. Uzávěrka nominací je 23. dubna 2018.
„Soutěž oceňuje firmy a společnosti, které zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na běžném trhu práce, mimo chráněná pracoviště. Nominované firmy bude hodnotit odborná porota. Posuzovat se bude, jaké podmínky zaměstnavatel zaměstnanci se zdravotním postižením vytváří – například jaký typ pracovního vztahu s ním uzavřel, jak dalece upravil pracovní prostředí, zda je zaměstnanec s postižením zapojený do kolektivu tak, že si může říct o pomoc, a podobně. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční ve druhé polovině května,“ doplnil za organizátory Antonín Kunc.

Vyšlo také v: Sokolovský deník; Karlovarský deník

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.