Ústí hostilo handicapované hráče bowlingu z celé republiky

ilustrační foto: bowling autor ARTS / Flickr.com

Krajské město na Labi hostilo bowlingový turnaj handicapovaných hráčů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a sjeli se na něj hráči z celé republiky.

ilustrační snímek

„Hráči a hráčky byli rozděleni do čtyř kategorií. Vozíčkáři muži, vozíčkáři ženy, v obou pohlavích jsme měli také kategorii chodící bez rozdílu postižení,“ přiblížil hlavní organizátor turnaje Aleš Blažek, předseda krajského bowlingového klubu bechtěreviků.
Ten musel pro velký zájem účastníků a pozdní přihlášky odmítnout 12 startujících. „Bowlingové turnaje handicapovaných mají v Ústí jsou oblíbené nejen u nás, ale také v zahraničí,“ vypíchl Blažek. „Záštitu nad turnajem převzal pan Pavel Csonka z krajského úřadu.“
Ač se soupeřilo o různé ceny, atmosféra byla více než přátelská. „Všichni si navzájem přáli úspěch. Je hezké sledovat, jak kolegovi na vozíku jeho spoluhráč na dráze pomůže, aby se dostal na místo hodu, podá mu kouli a poté mu pomůže zpět na místo,“ rozplýval se Blažek. Ten připravuje celou akci bez jakékoliv finanční odměny. „Příprava i organizace je vždy náročná, největší odměnou ale je, když se akce líbí a účastníci odjíždějí s pocitem příjemně stráveného času,“ dodal.
Zajímavostí turnaje také je, že každý hráč má, postupně od nejlepšího, možnost vybrat si cenu dle vlastního uvážení.
Turnaj žen vyhrála Eva Poláková z Děčína, v mužích byl nejlepší Milan Brabec z Lysé nad Labem. Své zástupce na stupních vítězů mělo i pořadatelské město, mezi ženami získala stříbro Anežka Motejlová, třetí skončila Jana Perglerová.
„Jsme rádi, že i s letošním ročníkem byli účastníci spokojeni, a doufáme, že příští ročník bude opět zdařilý,“ uzavřel Blažek.

Ústecký deník
http://www.ustecky.denik.cz/

(Visited 11 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.