Anička je plně odkázaná na pomoc druhých. Naštěstí se jí dostalo pomoci

foto: MorgueFile

Již 39 rodin na Sokolovsku dostalo finanční podporu nadace DOBRÝ ANDĚL, Aniččina je jednou z nich.


Karlovarský kraj – „Dcera je plně odkázána na pomoc druhých,“ říká maminka patnáctileté Aničky Hana a dodává: „Nechodí, je upoutána na vozíček a trpí praktickou slepotou.“ Starost o Aničku vyžaduje celodenní péči. Zasahuje do všech oblastí, jako je oblékání, krmení i hygiena. Ve škole paní Hana zajišťuje dceři asistenci. Denně s Aničkou cvičí a rehabilituje. Anička se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a její rodina je jednou z rodin ze Sokolovska, kterým pomáhají Dobří andělé ze všech koutů naší země.
Finanční situace rodiny není snadná. Jediným živitelem rodiny je tatínek Jiří, který pracuje v sociálních službách, paní Hanka z důvodu zajištění nezbytné péče o Aničku do zaměstnání nastoupit nemůže. Rodinu spolu s nimi tvoří starší bratr Samuel a mladší bráška Jirka. Oba kluky spojuje záliba v hraní na kytaru.
Anička navštěvuje speciální základní školu a i přes její závažné onemocnění ji baví malování, hry a výlety s rodinou. „O nadaci DOBRÝ ANDĚL se paní Hana dozvěděla v lázních od kamarádky se stejně nemocným dítětem.
Nyní je to již 18 měsíců, kdy Dobří andělé rodině pravidelně pomáhají.
Jejich příspěvky využívají zejména na doplacení rehabilitačních a lázeňských pobytů, plavání pro tělesně postižené či hipoterapii, tedy rehabilitaci s koňmi,“ sdělila Šárka Procházková, výkonná ředitelka nadace DOBRÝ ANDĚL. Jak dodala, 39 rodin ze Sokolovska již dostalo finanční podporu nadace, která pomáhá rodinám, v nichž se dítě potýká s vážným onemocněním. Díky každoměsíčním příspěvkům dárců – Dobrých andělů – mohou všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce.“Děkujeme všem Dobrým andělům za pomoc, bez které by se nám žilo mnohem hůře,“ vzkazuje paní Hana.
„Dětí s vážným onemocněním, jejichž rodiny by potřebovaly finanční podporu, je mnohem více. Rodiče často nevědí, že u nás mohou o příspěvek požádat.
Naší snahou je, aby se tato informace co nejvíce rozšířila,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL.
„Některým rodinám poradí lékaři či sociální pracovníci přímo v nemocnici, jiným pomoc doporučí pacientské organizace. K mnohým z nich se ale i přesto tato informace nedostane,“ dodal. Kontaktovat nadaci je přitom velmi jednoduché, stačí zavolat či poslat e-mail a pracovníci zajistí vše potřebné.
„Pokud se chcete stát dobrým andělem i vy, stačí registrace na webových stránkách naší nadace. Vaše finanční pomoc bude rodinám odeslána do posledního haléře. Díky svému Andělskému účtu si navíc můžete přečíst konkrétní příběhy rodin, kterým pomáháte,“ ubezpečila Šárka Procházková.

Komu nadace pomáhá? Dobří andělé pravidelně každý měsíc podporují rodiny s nezaopatřenými dětmi, které zasáhlo vážné onemocnění: – onkologické onemocnění – selhání ledvin či jater vážné metabolické poruchy – nemoc motýlích křídel – další těžká kombinovaná postižení Za 6 let fungování podpořili dárci více než 5000 rodin z celé ČR.

Chebský deník
http://chebsky.denik.cz/

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.