Výtěžek pomůže jedenáctileté Evě

Eva Lásková trpí svalovou muskulární atrofií třetího stupně. Je upoutána na invalidní vozík a odkázána na pomoc své rodiny. Teď bude její život o něco snazší.

České Budějovice, Záluží u Budislavě – Lékařská péče, zdravotnické pomůcky a další potřebné věci. K zajištění těchto základních životních potřeb pro 11letou Evu Láskovou má pomoci 100 tisíc korun coby charitativní výtěžek z letošního Jihočeského plesu.
Šek na uvedenou částku předala Evě hejtmanka Ivana Stráská minulý týden v Záluží u Budislavě na Táborsku, kde dívka s rodiči a čtyřmi bratry žije. A to na doporučení krajského odboru sociálních věcí, podle jejichž pracovníků jsou Láskovi mimořádně soudržnou a obětavou rodinou, která se i navzdory množství vlastních problémů snaží pomáhat druhým.
Pravidelně se například angažuje v pomoci pacientské pacientpacientvystupují organizace SMÁci,
na akci Štěstí s překážkou, která se koná každoročně na českobudějovickém náměstí, a pomáhají i v dětských dílničkách. „Podpora slabých a potřebných patří mezi priority sociální politiky kraje. Tentokrát jsme se proto rozhodli výtěžek plesu, který pořádáme, věnovat právě této mimořádně obětavé a soudržné rodině,“ řekla Stráská s tím, že se se zdravotním handicapem musí manželé Láskovi vyrovnat kromě své dcery i u nejmladšího syna, který rovněž trpí vážnou nemocí. „Věřím proto, že tyto finanční prostředky skončily ve správných rukách, a ve výchově všech dětí budeme držet manželům Láskovým i nadále moc palce, protože to v dnešní době nemají vůbec jednoduché,“ dodala hejtmanka.
Rodina Láskových bydlí v Záluží u Budislavě v rodinném domě, který si svépomocí rekonstruuje. Kromě zmíněné 11leté Evy mají manželé Mirek a Lenka ještě 19letého syna Čeňka, 16letého Vojtěcha, 15letého Jakuba a 5letého Radima, kterému lékaři diagnostikovali vývojovou dysfázii.

Táborský deník
http://taborsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.