MPSV loni utratilo v zahraničí téměř dvakrát víc peněz než v předchozím roce

Na ministerstvu práce a sociálních věcí se minulý rok jezdilo na zahraniční cesty neobvykle více než předchozí roky. Některé cesty byly v řádech stovek tisíc korun. Reportáž Prima FTV

podle našich informací nepatří ministerstvo práce a sociálních věcí těm resortům, kde by se extrémně cestovalo. Přesto se náklady na zahraniční cesty za loňský rok výrazně zvýšili. Podle toho co jsem zjistil tak to není cenou letenek, zde je na tom ministerstvo podobně jako v minulých letech. Extrémně se ale utrácelo při platbách v hotovosti, valutami a taky při platbách kartou. Tyto náklady se téměř zdvojnásobily.
Kam se především z ministerstva práce a sociálních věcí létalo, do jakých destinacích, to se dozvíte v reportáži. Indie 494 tisíc, Spojené státy americké 328 tisíc a Švýcarsko 192 tisíc korun, takhle bychom mohli pokračovat. Celkem ministerstvo zorganizovalo přes 370 zahraničních pracovních cest a zaplatilo za ně více než 6 milionů korun. Je to málo nebo hodně?

Michaela MARKSOVÁ, bývalá ministryně práce a sociálních věcí
To ten ministr vůbec neřeší, jestli tam třeba byl projekt, kde se platilo, že ty lidi začali jezdit. To já fakt nevím jako.

Vladimír ŘEPKA, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí
Ono se jedná o částky, které byli vynaloženy za předchozího vedení ministerstva. To současné naopak tu částku rapidně snižuje.

redaktor
Není to tak dlouho co kolega Bohumil Roub upozornil na cestu pardubických manažerů městské akciovky na jih Afriky za téměř 300 tisíc korun z městské pokladny.

Lea TOMKOVÁ, bývalá zastupitelka pověřená řízením akciové společnosti /ANO/
Samozřejmě, že jsme se zajímali o tom jak se tam likvidují odpady, zajímali jsme se o to jak se tam udržují zahrady a parky.

Rostislav KUČERA, člen představenstva SMP – ODPADY, a. s.
Nám bylo řečeno, že se jedná o odpadovou konferenci v Jihoafrické republice.

Daniel JANOCH, redaktor
Žádná konference se v té době v Jihoafrické republice nekonala. To v případě paní ministryně Marksové je doloženo, že se konferencí opravdu zúčastnila. Nutno také dodat, že náklady na zahraniční cesty má ministerstvo práce a sociálních věcí menší než například ministerstvo dopravy nebo financí, kde utratili minulý rok za cesty do zahraničí 3krát tolik. Utrácí ale i prezident Miloš Zeman a to nemusí jezdit ani do zahraničí. Jen cesty po českých krajích vyšli hejtmany a starosty na 715000 korun.

Martin PŮTA, liberecký hejtman /starostové pro liberecký kraj/
Jsme připraveni, dělali jsme to tak vždycky v těch minulých letech. Zaplatit to co souvisí s návštěvou pana prezidenta, paní Zemanové jsou nějaké náklady o kterých si myslíme, že by je měla platit prezidentská kancelář.

redaktor
Někteří hejtmani například nechtějí proplácet náklady doprovodu prezidenta. Proto se chtějí i s ostatními hejtmany dohodnout, co a jak při prezidentských návštěvách proplácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.