Manžel je po mrtvici ochrnutý na pravou stranu těla. Máme nárok na příspěvek na auto?

photo on stock.xchng

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat jestli máme nárok na auto. Můj manžel je po mrtvici ochrnutý na pravou stranu, částečně zbaven svéprávnosti, má kartičku ZTP/P, plný invalidní důchod. Hlavně nemluví a na neurologii napsáno, že to je trvalý stav.


Odpověď:
S největší pravděpodobností bude Vašemu manželovi příspěvek na pořízení motorového vozidla přiznán. Rozhodně Vám mohu doporučit, abyste si o něj zažádali na Vaší pobočce Úřadu práce. O tom, zda bude příspěvek Vašemu manželovi přiznán rozhodne Lékařská posudková služba ČSSZ a to na základě zdravotní dokumentace zaslané jeho ošetřujícím lékařem. Celé řízení o nároku na příspěvek může v lepším případě trvat 3 až 4 měsíce.
Pro úplnost uvádím, kdo má v současné době nárok na příspěvek na pořízení motorového vozidla:
„Nárok na příspěvek na zvláštní pomůcku poskytovaný na pořízení motorového vozidla má osoba, která má těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí anebo těžkou nebo hlubokou mentální retardaci charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, a její zdravotní stav nevylučuje přiznání tohoto příspěvku.“

Jiří Marek
invArena

(Visited 13 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Manželka ma rakovinu skeletu,a pořád se léčí.Karvina ji uznala třetí stupen.Ale Praha zamitla.Kvuli jakesi pojisteni.Pracovala od 18 roku.Vdala se,a máme tri děti.Přece byla pořád pojištěna ne?Doktoři ji léčili ze ma vysoký tlak.Až v Třinci zjistili,ze ma rakovinu,celeho páteře.(skelet)Lezela na Onkologii v O.Poruba.A to rok.10x elektro léčba,19x hemoterapie,a denně 30tabletek.Nosi korzet.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.