Poběží celý den. Splní přání postiženým

Organizátoři připravují šestý ročník charitativní akce You Dream We Run. Běžci při celodenní štafetě na atletickém stadionu ASK Blansko splní přání postiženým. Devíti dětem a sedmi dospělým.

ilustrační snímek

Pořadatelé očekávají přes dva tisíce běžců.
Blansko – Kůň, léčebný pobyt nebo speciální rotoped. To jsou přání dětí a dospělých, která budou plnit lidé na charitativní akci You Dream We Run, tedy Vy sníte, my běžíme. Stovky lidí propotí tričko na atletickém ovále na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, aby pomohli devíti dětem a sedmi dospělým.
Ze šestnácti přihlášených zájemců vylosovali minulý týden zástupci sponzorů a blanenské radnice pořadí jednotlivých přání. „Zájemce o splnění snu přihlašují většinou jejich známí nebo kamarádi.
Zveřejňujeme výzvu, kam se do konce února mohou hlásit,“ popisuje organizátor akce Roman Jančiar.

PŘÁNÍ ZA MILION

Loni lidé běželi za osm dětí a dva dospělé, kterým plnili přání za bezmála čtyři sta tisíc korun. „Letos splnění snů bude stát něco přes milion,“ dodává Jančiar.
Do štafetového běhu pravidelně nastupuje například Lenka Řezníková z Boskovic. „Je to skvělá akce, ráda podpořím dobrou věc. Navíc udělám něco pro svoje zdraví a vždycky se potkám se známými a kamarády,“ říká žena.
Organizátoři letos očekávají velkou vlnu solidarity zejména pro Zdeňka Mikulu. Bývalý záchranář prodělal mozkovou mrtvici a může jen hýbat očima. „Po zveřejnění jeho příběhu na sociální síti se nám začali ozývat hasiči a záchranáři, kteří chtějí pomoci,“ uvádí Jančiar.
Čtyřiadvacetihodinový štafetový běh se uskuteční už pošesté. A zájem o akci každý rok narůstá. „Předloni jsme měli čtrnáct set běžců, loni to bylo více než dva tisíce ve dvaapadesáti týmech a už teď se nám místa plní,“ je spokojený Jančiar.
Záštitu nad akcí opět převzalo město. „Poskytujeme plochu sportovního areálu, sportovní halu a zimní stadion jako zázemí. Navíc město běh podporuje propagací na svém webu, ve zpravodaji a také na Facebooku,“ poznamenal blanenský starosta Ivo Polák.
Lidé mohou pomoci splnit přání například nákupem tyrkysového trička, náramku či zakoupit vratné kelímky na nápoje s logem akce. You Dream We Run se bude konat osmého až devátého června na atletickém stadionu ASK Blansko.

Týden u nás

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.