Dcera má aspergerův syndrom a spoustu dalších postižení. Mohla by mít nárok na příspěvek na auto?

flickr.com

Dotaz:
Prosím Vás o radu. Má dcera má průkaz ZTP a má Aspergerův syndrom, smrtelné potravinové alergie, polyvalentní alergie, veškerá dys., silný atopický ekzém, středně těžké astma, ADHD s hyperaktivitou, s tím i spojené špatné orientační smysly. Denně potřebujeme vůz k přepravě do školy, k lékařům a jsem samoživitelka. Z jednoho platu nejsem schopna pořídit automobil. Myslíte, že stát, když dáme žádost, nám vyjde vstříc?

Odpověď:

Rozhodně Vám doporučuji, abyste si o příspěvek na pořízení motorového vozidla zažádali na Vaší pobočce Úřadu práce. Domnívám se ale, že Vaší dceři příspěvek spíše přiznán nebude, v takovém případě se neváhejte odvolat.

Konečné rozhodnutí je však na Lékařské posudkové službě ČSSZ, která rozhodne na základě zdravotní dokumentace zaslané ošetřujícím lékařem Vaší dcery.

Pro úplnost uvádím, kdo má v současné době nárok na příspěvek na pořízení motorového vozidla:

„Nárok na příspěvek na zvláštní pomůcku poskytovaný na pořízení motorového vozidla má osoba, která má těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí anebo těžkou nebo hlubokou mentální retardaci charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, a její zdravotní stav nevylučuje přiznání tohoto příspěvku.“

Jiří Marek
invArena

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.