Handicapovaní rybáři zahájili sezonu

Flickr.com

Jarní rybářské závody uspořádali na úvod sezony na nádrži Záhorská Handicapovaní rybáři Kladruby. Závodu se zúčastnilo 31 zájemců. Účast byla oproti loňskému roku o pár rybářů slabší, zato pořadatelé zaznamenali historicky nejvyšší počet rybářů – vozíčkářů, který čítal třetinu zúčastněných.

Kladruby – Povoleny byly všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost dohlíželi rozhodčí z řad členů kladrubské organizace Českého rybářského svazu, kteří měřili ulovené ryby na nových měřidlech, dohlíželi na průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům.

„Vzhledem ke krásnému počasí jsme dodrželi prodlouženou délku lovu a po šesti hodinách jsme klání dle regulí ukončili.

Závodníci ocenili velmi pestře zarybněný revír, kde nebyla nouze o siveny, pstruhy duhové, kapry a amury. Hojnost bílé ryby byla pro ‚plavačkáře‘ samozřejmostí,“ řekl zástupce pořadatelů Tomáš Kučera.

Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků pořadatelé zahájili sčítání ulovených ryb a tvorbu výsledkové listiny. Závodníci si čekání na výsledky krátili u připraveného občerstvení. Ve čtyři hodiny odpoledne již bylo jasno a začalo se s vyhlášením výsledků.

Vítězem jarních závodů se stal Ondřej Hanzal, mladý závodník ze Želetavy, který spolu se „skokanem roku“, druhým, kladrubským Jaroslavem Havlem, předčili o „parník“ celé startovní pole.

Vítěz nachytal 83 ryb v celkové délce přesahující patnáct metrů. Třetí místo obsadil jeden ze zakladatelů kladrubské organizace, pan mistr nejen v rybařině Pavel Misík.

Slavnostní dekorování nejúspěšnějších ukončilo společné fotografování a následovala volná zábava až do pozdních odpoledních hodin.

Benešovský deník
http://www.benesovsky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.