Ministryně jednala s posudkovými lékaři

V pondělí, 21. května 2018, se uskutečnilo důležité setkání vedení resortu ministerstva práce a sociálních věcí se zástupci lékařské posudkové služby z celé republiky. Ministryně Jaroslava Němcová vyvolala toto republikové setkání vzhledem k dlouhodobě nepříznivé personální situaci v této oblasti, kterou hodlá současné vedení ministerstva aktivně řešit.

„S posudkovými lékaři se nikdo řádně od roku 2014 nesetkal a nejednal o jejich potřebách. Když jsem analyzovala současný stav, okamžitě jsem zadala vznik nové pracovní skupiny a snažíme se tak situaci řešit. Děje se to v době, kdy nám chybí zhruba pětina posudkových lékařů a další sto jich může skončit na konci roku 2018. To je alarmující stav a my připravíme systémové změny, abychom lékařům, v tomto bohužel neatraktivním oboru, byli oporou a zachovali dostatečnou úroveň této služby,“ uvedla ministryně Němcová.

Jedním z důležitých kroků, na kterém se přítomní odborníci shodli, je nutná okamžitá změna zákona o státní službě. Změna má umožnit vyjmutí posudkových lékařů ze státní služby, aby bylo možné přijmout více profesionálů do lékařské posudkové služby.

Tisková zpráva

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.