SENI cup letos už potřinácté i s hvězdnými patrony

Fotbalový turnaj zdravotně postižených SENI cup, který se tradičně hraje v Brodě vždy koncem května, má za sebou 13. ročník. Ve středu se ve fotbalovém areálu na „umělce“ Na Losích představilo šestnáct týmů, reprezentujících zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené z celé republiky v utkáních o atraktivní ceny.

Havlíčkův Brod – Nejen vítězný tým čeká například návštěva studií České televize, která navíc z turnaje přinese zpravodajství, zájezd na domácí zápas fotbalistů pražské Slavie, volné vstupenky do IMAXu a mnohé další pro všechny zúčastněné. V rolích patronů letos přijeli účastníky podpořit bývalý fotbalový reprezentant a hráč Dukla Praha Ladislav Vízek, po loňské absenci legendární exekutor slavné bělehradské penalty ve finále ME 1976 Antonín Panenka a poprvé i sparťanská fotbalová legenda Honza Berger.

Odpoledne uspořádali všichni tři fotbaloví internacionálové autogramiádu, o kterou byl mezi účastníky turnaje velký zájem.

Po vyřazovacích bojích ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech přišlo po obědě na řadu semifinále a hned poté souboj o 3. místo a dramatické finále, ve kterém až na penalty zvítězil tým Zahrada PPS nad MSS Vejprty. Třetí místo nakonec obsadili hráči Kopretiny Černovice, těsně pod pomyslnými stupni vítězů zůstal tým Horizont Kyjov. Celý turnaj pak uzavřelo exhibiční utkání vítězů s týmem sestaveným z patronů turnaje a zástupců pořádající společnosti Bella Bohemia a slavnostní nástup týmů a předání cen.

O dobrou náladu se opět postaral zpěvák Martin Maxa, který na SENI cup do Brodu přijel již počtvrté. Po velkém úspěchu, který vloni sklidilo vystoupení zpěvačky Heidi Janků, se tato zpěvačka znovu vrátila se svými největšími hity.

David Liška
Havlíčkobrodský deník
http://havlickobrodsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.