Pomocná ruka: Děti dětem

photo on stock.xchng

Děti dětem je nezisková organizace Rostislava Vaňka, která se věnuje sportovním, kulturním a společenským akcím pro děti a mládež. Pořádá akce na podporu dětí, které potřebují pomocnou ruku. Do projektu Oholte Hejtmana ji nominoval Jiří Malysa.

Olomouc – „Děti dětem pomáhají s prezentací, medializací a osvětou spojenou s naplňováním potřeb a řešením specifických problémů postižených dětí. Naše hlavní činnost spočívá v organizaci nejrůznějších podniků, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte,“ vysvětluje Rostislav Vaněk, který do roku 2017 pořádal akce sám za sebe.

Iniciativa funguje prvním rokem, popudem k jejímu vzniku byl úspěch fotbalového turnaje, na němž loni vybral čtyřicet tisíc korun pro postiženou holčičku Elenku. „Jelikož jsem fotbalový trenér, soustřeďuji se hlavně na fotbalové turnaje, ale postupem času bych rád rozšířil působnost i na další sporty,“ doplňuje Vaněk.

Rostislava Vaňka nominoval do charitativní akce Oholte hejtmana jeho kamarád Jiří Malysa. „Je to chlap s obrovským srdcem. Ač sám nemocen, pomáhá druhým. Má můj velký obdiv. Snažím se mu pomáhat a podporovat ho, jak jen to jde,“ říká Malysa.

O projektu

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk přijal výzvu Deníku. Jde s knírem na trh. Když s tím pomůžete vy, naši čtenáři, přijde o něj. Hejtman dává svůj poslanecký plat dlouhodobě na charitativní účely, nyní se pod dohledem Deníku zapojí do větší charitativní akce. Ta spočívá v tom, že kdokoliv z Olomouckého kraje mohl nominovat kohokoliv ze svého okolí, o němž ví, že potřebuje peníze na dobrou věc. „Z došlých podnětů jsme s hejtmanem vybrali jednotlivce či organizace. O tom, komu peníze nakonec poslouží, určí v internetovém hlasování lidé. Tedy žádné komise nebo porota, ale veřejnost,“ vysvětlil šéfredaktor Deníku na střední a východní Moravě Martin Nevyjel. Deník pak dohlédne na to, aby hejtman poslal svůj poslanecký plat právě na tento účel. A co je důležité, nepůjde jen o jeden plat. „Rozhodli jsme se, že do akce zapojíme všechny, takže vytvoříme konto, kam mohou podnikatelé, firmy, ale i běžní lidé posílat příspěvky na konkrétní dobrou věc. Hejtman pak stejnou sumu pošle ze svého a to až do výše 300 000 korun,“ doplnil pravidla akce Martin Nevyjel.

7.6.2018
Olomoucký deník
http://www.olomoucky.denik.cz/

(Visited 11 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.