Kameničtí senioři dostanou možnost dalšího vzdělávání

Aktivní senioři z Kamenicka se budou moci dál vzdělávat. Farní charita Kamenice nad Lipou totiž dostala možnost se zřízením Konzultačního střediska zapojit do projektu Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) pod záštitou Provozněekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze.

Kamenice nad Lipou – Seniorům je tak touto cestou zpřístupněna možnost vzdělání i v případě, že se nemohou zúčastnit prezenčního studia přímo v sídle vysokých škol.

Systém výuky je založen na vysokoškolskými lektory předem natočených multimediálních přednáškách. „V období od 1. října do 31. prosince letošního roku se uskuteční šest přednášek, zakončených vždy společným a individuálním testem. Celý semestr bude navíc také uzavřen závěrečným testem,“ prozradila ředitelka Farní charity v Kamenici nad Lipou Jitka Koubová.

Senioři, kteří by měli o studium zájem, mohou zavítat na informativní schůzku, která se uskuteční ve středu 20. června ve 14 hodin na faře v Kamenici nad Lipou. Ke studiu se mohou přihlásit osoby se statutem důchodce nebo invalidní důchodce bez rozdílu věku.

Pelhřimovský deník
http://www.pelhrimovsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.