Nikdy to nevzdávej. Pomůžou Voráček, Plekanec i Rosický

Výtěžek benefičního turnaje Stoupa Cup pomůže desítkám dětí.
Vsetín – Hokejbalový turnaj Stoupa Cup se bude sice konat až na konci července, ale již nyní začali hráči s charitativní sbírkou, která je s turnajem spojená. Letos pod názvem Nikdy to nevzdávej.


Výtěžek získá společnost Auxilium, která se stará o děti s nejrůznějším druhem postižení. Součástí benefice je i aukce sportovních relikvií, do které darovali své věci například hokejista Tomáš Plekanec nebo fotbalista Tomáš Rosický.
Původně přátelské setkání hokejbalistů a pocta zesnulému hráči Ondřeji Vaculíkovi Stoupa Cup se v posledních letech stalo prestižním kláním, které má také benefiční charakter.

DO SBÍRKY UŽ MŮŽETE PŘISPĚT

Každý rok je výtěžek z turnaje věnován konkrétnímu dobročinnému účelu. Letos výtěžek pomůže desítkám dětí, o které se stará společnost Auxilium. „Do data turnaje je sice ještě několik týdnů čas, ale již nyní mohou zájemci posílat příspěvek do charitativní sbírky,“ uvedl Jiří Žůrek ze vsetínské radnice.
Stoupa Cup svými sbírkami pomohl nemocným dětem i při minulých ročnících.
„Před dvěma lety jsme sbírkou Kapitán je Kuba vybrali téměř tři sta tisíc korun čtyřletému Kubíkovi Stříteskému a loni benefice Vojta vynesla tři sta padesát tisíc korun pro tříletého Vojtu Změlíka,“ připomněl organizátor turnaje Zdeněk Čablík.
Stejně jako minulý ročník je součástí benefice internetová aukce cenných sportovních relikvií, které věnují samotní sportovci.
Aukce se koná čtrnáct dní před turnajem. Letos do dražby věnují své věci například hokejisté Jakub Voráček a Tomáš Plekanec, fotbalisté Tomáš Rosický a Antonín Barák, basketbalistka Kateřina Elhotová, plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou a další.
Samotných hokejbalových utkání, která se budou konat 28. července na hřišti za vsetínskou strojnickou průmyslovkou, se zúčastní řada známých hokejistů a hokejbalistů. Hrát se bude od 7.30 hodin, finálový duel by měl začít kolem 16 hodin.

Jak turnaj vznikl?

Hokejbalový turnaj Stoupa Cup se hraje od roku 2006 jako vzpomínka na tragicky zesnulého kamaráda a aktivního hráče hokejbalu Ondru „Stoupu“ Vaculíka.

ANNA VACULÍKOVÁ
Kroměřížský deník
http://kromerizsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.