Švagr nevydrží dlouho stát na nohou. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Švagr je po operaci úrazu, kdy si roztříštil obě paty. Je už 5 let částečný invalida s problémy s chůzí a nevydrží dlouho stát na nohách. V odůvodnění jsem nenašla něco podobného. Chodí do práce jako řidič, ale musí dojíždět do práce z vesnice do města. Má nárok na peníze na auto?


Odpověď:
Váš švagr s největší pravděpodobností nemá nárok na příspěvek na pořízení motorového vozidla. Nic ale nepokazí tím, když si o něj zkusí zažádat na své pobočce Úřadu práce. Konečné rozhodnutí totiž vždy je na Lékařské posudkové službě ČSSZ, která rozhodne na základě zdravotní dokumentace zaslané jeho ošetřujícím lékařem.
Pro úplnost uvádím zdravotní kritéria, na základě kterých LPS ČSSZ rozhoduje o nároku na příspěvek na pořízení motorového vozidla:
„Nárok na příspěvek na zvláštní pomůcku poskytovaný na pořízení motorového vozidla má osoba, která má těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí anebo těžkou nebo hlubokou mentální retardaci charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, a její zdravotní stav nevylučuje přiznání tohoto příspěvku.“

Jiří Marek
invArena

Komentáře:

  1. PAVLA napsal:

    Takže ten který nemůže chodit a stát nemá nárok na příspěvek na auto, ale ten který je retardovaný a zřejmě nemůže řídit ale může chodit, tak ten má nárok na příspěvek na auto ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.