Nový ministr práce a sociálních věcí. Chce zvýšit rodičovský příspěvek

Uplynul více než týden od uvedení posledních ministrů do funkcí v druhé vládě Andreje Babiše. Svůj resort převzal Petr Krčál, ministr práce a sociálních věcí, zatím představil část nového týmu a vystoupil s prioritami, třeba rodinným balíčkem.

Petr KRČÁL, ministr práce a sociálních věcí /ČSSD/ chce posílit hlavně odbor IT. S tím má resort dlouhodobé problémy. Kvůli některým pochybením padala trestní oznámení.

Petr KRČÁL, ministr práce a sociálních věcí /ČSSD/:
A budu chtít samozřejmě, aby ta trestní oznámení byla nějakým způsobem prošetřena.

Celková výše rodičovského příspěvku by se od ledna mohla zvýšit z 220 na 300 tisíc korun. Prosadit to chce ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál z ČSSD, změnu podporuje i hnutí ANO. Polovina lidí na rodičovské pobírá měsíčně částku mezi 6 a 7,5 tisíci korun. Lidi s nižšími příjmy nebo studentky navíc čerpat nemohou, částka je pro ně zastropována, i to by se mělo změnit, říká Krčál.

Petr KRČÁL: My chceme s tím příslušným odborem udělat nějakou komplexní analýzu, pokud se nám to podaří dobře to všechno zprocesovat, tak já jsem přesvědčen o tom, že bychom to mohli zavést od 1.1.

Ministerstvo plánuje také zvýšení platů v resortu.

Andrej BABIŠ, premiér /ANO/
My chceme skutečně, aby ty mzdové prostředky a navýšení platů dostali ti, který mají nejméně podle jednotlivých resortů a to je školství, práce sociálních věcí, hlavně sociální služby, kultura a samozřejmě v rámci zdravotnictví jsou to zdravotní sestry a zdravotnický personál.

Petr KRČÁL,
Ten materiál, který jsme připravili pro to jednání z Ministerstva práce dopracujem, protože nebyl komplexní. V těch jednotlivých variantách my jsme prosazovali tu třetí variantu, to asi víte. Celkové navýšení o 10% v těch tarifech. Diskutovali jsme to dnes samozřejmě s paní ministryní financí, ale skutečně jsme se domluvili na tom, že je potřeba asi komplexně samozřejmě tu situaci řešit.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.