Tělesně postižení se prošli korunami stromů

foto: www.lipnoservis.cz

Členové organizace Svazu tělesně postižených z Tachovska se nenudí. Za posledního půl roku procestovali téměř celou Českou republiku, vydali se ale i za její hranice.

Tachovsko – „Naše větší cestování začalo už v dubnu, který byl ve znamení relaxace v lázních. Byli jsme ve Františkových Lázních, kde jsme si užili pobyt i s masážemi a dalšími procedurami. Jako každý rok jsme pak v červnu jeli do termálních lázní na Slovensko do Velkého Meděru. Počasí nám přálo, takže spokojenost byla znát na všech, každý tak mohl relaxoval přesně podle svého. Moc zajímavý byl i výlet do čokoládovny v Rakousku. O tom, že se tento pobyt našim členům i nečlenům, kteří s námi jezdí, moc líbil, svědčí nejvíce fakt, že kapacitu na příští rok už máme obsazenou,“ popsala akci Deníku předsedkyně místní organizace Svazu tělesně postižených Bor Jiřina Lukáčová.

Další z letošních teplých letních víkendů strávili tělesně postižení v Kutné Hoře. „Navštívili jsme chrám svaté Barbory, zámky Žleby a Kačina a Vlašský dvůr. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Poděbradech, abychom si trošku užili lázeňské sezony s hudebním vystoupením na kolonádě,“ uvedla dále Jiřina Lukáčová a pokračovala: „Ze všeho nejvíc ale musím ocenit a pochválit čtyřdenní výlet do Prachatic s organizací z Plané pod vedením pana Josefa Ansla. Po celou dobu jsme měli perfektně naplánované akce a ti, kteří jeli od nás z Boru, byli nadšeni. Během výletu jsme navštívili krokodýlí farmu v Protivíně, Stezku korunami stromů, pluli jsme lodí po přehradě Lipno, navštívili jsme zámek Rožmberk a jiné krásy této oblasti. Město Prachatice bych chtěla doporučit k návštěvě všem, bylo tam nádherně,“ uzavřela předsedkyně.

Kromě vícedenních pobytů ale členové organizace navštěvují také kulturní a vzdělávací akce na Tachovsku. V poslední době si například poslechli přednášku sexuologa Radima Uzla, navštívili stříbrské městské slavnosti nebo vyjeli za koupáním do nedalekého Wiedenu.

Tachovský deník
http://tachovsky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.