Plzeň hostí šampionát v para lukostřelbě

Finálové boje mistrovství Evropy se uskuteční přímo na náměstí Republiky.

Plzeň – Jednou z největších sportovních událostí roku 2018 bude v Plzni mistrovství Evropy v para lukostřelbě, které se koná od 12. do 18. srpna. Do západočeské metropole zamíří nejlepší hendikepovaní lukostřelci a lukostřelkyně z celého kontinentu. O zisk medailí budou samozřejmě usilovat i domácí závodníci.

Přípravy na evropský šampionát, který odstartuje již v neděli, jsou v plném proudu a míří do finiše.

První tréninky začínají 12. srpna a společně s eliminačními boji se budou konat na fotbalových hřištích SK Slovan Plzeň 1910 ve Skvrňanech. Finálové soutěže se pak uskuteční ve dnech 17. – 18. srpna přímo na plzeňském náměstí Republiky vždy od 9.00 hodin.

„Očekáváme, že do Plzně dorazí kolem 130 sportovců z 26 zemí,“ uvádí Roman Suda, předseda organizačního výboru. Mezi nejpočetnější výpravy se řadí reprezentace Velké Británie, své zastoupení budou mít i malé země jako Andorra.

Domácí fanoušci se ale logicky nejvíc těší na české sportovce, kteří mají medailové ambice.

Světovou hvězdou z České republiky je David Drahonínský, mistr světa, zlatý medailista z paralympiády v Pekingu a vítěz řady dalších závodů na mezinárodní úrovni. Drahonínský svoji formu před ME potvrdil na závodě Evropského poháru v Novém Městě nad Metují, kde znovu zvítězil, a s předstihem tak ovládl i celkové pořadí poháru!

Mezi další domácí naděje patří i „místní“ bojovník Karel Davídek ze Zbůchu. Přestože s lukostřelbou začal až v roce 2013, rychle se vypracoval mezi úspěšné české závodníky a před evropským šampionátem na domácí půdě má o motivaci postaráno. „Karel se už nemůže dočkat, nejen pro něj je šance ukázat se domácím fanouškům velkým lákadlem. Doufáme, že i on bude bojovat o co nejlepší umístění,“ přeje si Roman Suda.

IVAN TAFAT
Plzeňský deník
http://plzensky.denik.cz/

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.