Navzdory hendikepu Jakub zpívá i tancuje

Šestadvacetiletý Jakub Malafa z Plzně je upoután na invalidní vozík, přesto žije aktivně. O víkendu vystoupil spolu s Hudební laboratoří na festivalu Na konci léta.

Plzeň – Při porodu prodělal mozkovou obrnu a je upoután na invalidní vozík. Šestadvacetiletý Jakub Malafa je ale bojovník, a přestože mu osud nepřál, žije aktivně – zpívá i tančí, jak předvedl v sobotu na festivalu Na konci léta, který se konal v plzeňské Proluce.

„Moc se mi to líbilo, je to tady moc krásný,“ říkal Kuba Malafa, který zpívá za Hudební laboratoř. Ta funguje coby volnočasový kroužek pod sdružením Ty a Já, jež založili lidé okolo zpěváka a pedagoga Zdeňka Lahody.

„Sdružení vzniklo z iniciativy maminek, které mají hendikepovaná děcka. Dneska už jsou to velcí chlapi,“ usmívá se Lahoda, který dlouhou dobu „hudebku“ vedl. „Znám Kubu od šesti let, obrnu prodělal hned během porodu. Je to šikovný kluk, je s ním sranda, pamatuje si texty a zpívá jako o život,“ charakterizuje hendikepovaného umělce Lahoda, který ve 12. ročníku festivalu na pódiu zpíval i tančil.

S Malafou se Lahoda poznal v roce 1998 ve sdružení Exodus v Třemošné, kde tehdy vyučoval hudební výchovu.

V současné době však v Hudební laboratoři stabilní vedoucí chybí. „Je to trochu problém,“ posteskl si Malafa.

Hudební laboratoř loni vydala novou desku složenou jen z vlastních písniček, se kterými také vystupuje na pódiu. „Zpíváme jen svoje písničky,“ usmívá se Zdeněk Lahoda.

MARTIN ŠIŠKA
Plzeňský deník
http://plzensky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.