Liberečané podpořili chráněné dílny

I zdravotně postižení jsou přínosem pro společnost. Právě takový vzkaz nese týdenní program na podporu chráněných dílen Tulipan v Liberci. Mimo workshopů a dalších akcí došlo i na mazurku. Na libereckém náměstí si ji přišlo zatancovat dohromady 136 lidí a zrodil se nový světový rekord.

Lucie POKORNÁ, redaktorka:
Naposledy zopakovat kroky a pokus o rekord může začít. 68 párů musí vydržet tančit mazurku 10 minut. Pokus o rekord zorganizovalo Sdružení Tulipan, které v Liberci provozuje už od roku 2004 chráněné dílny. Teď zaměstnávají 37 lidí a handicapem.

Zora MACHARTOVÁ, ředitelka, Tulipan Liberec:
Chceme lidem říct, že jsou tady mezi náma lidi, kteří nejsou na tom zdravotně tak dobře jako my, ale jsou prostě stále schopní a jsou tý společnosti něco přinášet.

Lucie POKORNÁ, redaktorka:
Třeba paní Stanislava pracuje v chráněných dílnách už 6 let. Práce jí pomohla mimo jiné získat zpátky ztracenou sebedůvěru. Kvůli problémům se zády ji před tím nikdo zaměstnat nechtěl.

Stanislava NOVOTNÁ, pracovnice, Tulipan Liberec:
Já teď dělám 4 hodiny, že jo a pak jsem byla na tom hodně špatně před 4 lety, tak jsem dělala jenom 2 hodiny, umožnili mi to, možnost. Takže jako, že i tady vyjdou vstříc, když máte problém

Jaromír BULÍŘ, pracovník, Tulipan Liberec:
No, dělal jsem jakoby, jakoby v normální dílně, akorát, že jsem teď musel odejít. A přes rok asi jsem byl bez práce.

Lucie POKORNÁ, redaktorka:
Během akce mohli lidi Tulipanu finančně přispívat. Peníze půjdou třeba na rozjezd chráněného bufetu. Akce na podporu chráněných dílen probíhají už od pondělí. V pátek zakončí charitativní týden workshopy, divadelní představení a koncert.

Lucie Pokorná, Česká televize, Liberec.

(Visited 8 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Je úžasné vidět, že i dnes se najdou lidé, kteří chápou, že zdravotně postižení nejsou jen přítěží.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.