Škola připravila na život s postižením celkem 187 dětí

Speciální základní škola ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi slavila letos 20 let. Škola se věnuje žákům s autismem a žákům tělesně i mentálně postiženým již od roku 1998, kdy se zde poprvé otevřelo pět tříd pro celkem třicet dětí s postižením.

Mladá Boleslav – Čtyři třídy byly zřízeny v budově školy ve Václavkově ulici a další v Lipníku. „Popud ke vzniku školy tehdy dala ředitelka tehdejšího Centra pro zdravotně postižené Luďka Jiránková společně s učitelkou Zvláštní školy Na Celně Gabrielou Vynikalovou.

Od roku 2006 se počet tříd rozrostl na devět. V každé třídě bývá šestice žáků, jimž se individuálně věnuje trojice pedagogů. Děti se podle svých možností učí základům čtení, psaní, počítání, rozvoji komunikačních schopností i základním životním dovednostem,“ vysvětluje pedagožka Alena Kolnerová, která ve škole působí.

Za dvacet let takto školou prošlo a druhý domov v ní našlo 187 žáků. Prostorové kapacity školy začínají být nicméně omezené a za tímto účelem byla ze strany Středočeského kraje přislíbena stavba nové budovy.

Současné dvacetileté jubileum oslavila škola rozmanitými způsoby – slavnostní výzdobou školy, vystoupením před pozvanými hosty v Domě kultury, divadelním představením tamtéž, čtvrtečním orientačním během v zahradě boleslavského Centra 83 či závěrečnou páteční poutí v Pavilonu Domu dětí a Mládeže v Purkyňově ulici. V budově České spořitelny byla rovněž k nahlédnutí výstava k historii školy.

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.