Pomáhat druhým JE I DÁREK PRO MNE

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Když byl Ivo Vondrák zvolen v říjnu 2017 poslancem Parlamentu České republiky, rozhodl se, že vzhledem k souběžným funkcím poslance a hejtmana Moravskoslezského kraje věnuje každý měsíc finanční příspěvek ve výši 30 000 korun ze svého poslaneckého platu na charitativní účely. V listopadu podpoří částkou 10 000 korun úhradu elektrického vozíčku Přemysla Ulmana a částka 20 000 korun poputuje k Anně Juroškové na rehabilitace SENZA ERGO.

„Považuji to nejen za svou morální povinnost, ale hlavně mi dělá radost, že mohu pomoci lidem v těžké životní situaci. Hned v listopadu 2017 jsem vyzval občany, aby mi posílali své náměty, kdo potřebuje pomoc na léčbu nebo na zdravotnické pomůcky, a k tomuto účelu jsem zřídil i e-mailovou adresu,“ uvedl Ivo Vondrák.

– Podporujete jen občany našeho kraje?

Obdarované vybírám na základě žádostí, které mi lidé mohou posílat na zmíněnou e-mailovou adresu charita.vondrak@seznam.cz a chtěl bych především podpořit občany našeho kraje. V Poslanecké sněmovně je nás 200, celá řada z nás je současně ve funkci poslance a v jiných funkcích, takže každý by mohl soustředit svou pomoc do regionů, ke kterým má blízko. Já jsem patriot a mám skutečně nejblíže k našemu kraji.

– Ověřujete si nějak, zda jsou náměty pravdivé?

Ano, společně s mou asistentkou ověřujeme pravdivost. Vše řádně dokumentujeme a finanční příspěvek posíláme na základě uzavřené darovací smlouvy. A pokud je to jen trochu možné, tak se samotného předání i účastním. Je to nesmírně dojemné a mám u toho vždy velmi dobrý pocit.

– Kam směřovalo nejvíce vašich darů?

Seznam těch, které jsem podpořil, je dlouhý, finanční příspěvek směřoval k dětem, rodinám a byl využit k léčbě, rehabilitacím, zakoupení invalidních vozíků, na studia atd. Je skvělé, že se k této aktivitě přidávají i další firmy.

– Předáváte finanční částku vždy osobně?

Pokud mi to časové možnosti dovolí, tak ano. Bohužel, ne vždy to jde, takže mne musí při předání zastoupit má asistentka, která mi v tomto velmi pomáhá a patří jí za to velký dík.

– Stalo se, že jste někoho obdaroval dvakrát?

Ano, první obdarovanou byla Terezka Hoňková, poprvé v prosinci 2017, a podruhé jsem ji podpořil v září v rámci dražby TROFEO NIKÉ 2018. Terezka potřebuje každoročně absolvovat rehabilitační pobyt v ADELI centru v Piešťanech, do budoucna bych chtěl tuto pomoc více systematizovat. Jsou lidé, kteří ji potřebují trvale.

– Blíží se konec roku, jde v souvislosti s výběrem obdarovaných o výjimečné období?

Vánoce jsou jednou v roce a myslím si, že ti z nás, kteří mohou pomoci, by měli pomáhat trvale, celý rok. Nechystám tedy na toto období něco výjimečného, spíše jsem rád, že mohu takto pomáhat. Svým způsobem je to i dárek pro mne pod stromeček.

Bruntálský a Krnovský deník
https://bruntalsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.