Tajuplná Afrika s Jiřím Márou, cestovatelem na vozíčku

Kulturní zařízení města Ždírec nad Doubravou pořádá cestopisnou přednášku s názvem Tajuplná Afrika. Přednášet bude Jiří Mára. Přednáška se uskuteční v pátek 15. 2. 2019 od 18 hodin v zasedací místnosti městského úřadu ve Ždírci nad Doubravou.

Ždírec nad Doubravou – Nejdobrodružnější expedicí rodiny Márových se stala výprava do čtyř států v jižní části Afriky: JAR, Namibie, Botswany a Zimbabwe. Ovšem stejně zajímavá je informace, že Jiří Mára je vozíčkář. Cestuje po světě s rodinným týmem, který tvoří otec, matka a sestra.

Z jejich dobrodružných výprav už vzniklo několik knih s názvem Tajuplná Afrika, Po stopách Vikingů nebo Jaká je Amerika.

Vozíčkář Jirka Mára je šéf a motivátor skupiny. „Vybírá místa, která by chtěl vidět, a expedice do nejmenších podrobností připravuje. Svou nezničitelnou vůlí a optimismem motivuje ostatní, aby mu splnili, co mu na očích vidí. Na výpravě se pak neustále tváří jako měsíček a je ze všeho nadšený. Ostatní honí k nepřetržité aktivitě a vysokému tempu života,“ konstatuje Jiří Mára otec.

Havlíčkobrodský deník
http://havlickobrodsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.