Už čtyři sta tisíc Čechů sportuje a pomáhá pohybem

Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací Pomáhej pohybem. Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli, pomyslně řečeno, 26krát na Měsíc a zpět.

Dukovany – Mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem si od jejího vzniku v květnu 2015 nainstalovalo již 400 tisíc lidí. Jejím prostřednictvím podpořili 1 060 dobročinných projektů. Známým pojmem se aplikace stala i pro návštěvníky nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí a festivalů.

Pohybem strávili uživatelé „EPPky“, jak jí familiárně říkají, doposud 4 043 438 hodin a spálili při tom 2 026 441 035 kilokalorií. Chůzí, během, na kole, ale třeba i na běžkách, na skateboardu nebo na kajaku překonali trasu dlouhou 20 251 367 kilometrů, což odpovídá vzdálenosti 26krát ze Země na Měsíc a zpět.

Finanční prostředky přepočtené z vysportovaných bodů v aplikaci vyplácí neziskovým organizacím Nadace ČEZ. „Do aplikace nasazujeme projekty zaměřené na pomoc různě znevýhodněným či hendikepovaným spoluobčanům, podporu místních komunit a též projekty, které významně přispívají k ochraně životního prostředí,“ uvedla ředitelka nadace Michaela Ziková.

Jak aplikace funguje? Zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů.

Třebíčský deník
http://www.trebicsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.