Lidé nad 55 let mohou žádat o Kartu seniora. Získají slevy v Česku i na Slovensku

ilustrační foto: Photoxpress

Češi starší 55 let žijící v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji mohou žádat o Kartu seniora. Jde o ojedinělý projekt v České republice, který seniorům přináší výhodné nabídky a slevy u stovek partnerů nejen doma, ale také na Slovensku. Pro letošní rok je v plánu rozšířit Kartu seniora i do dalších krajů v České republice.

Cvičení pro seniory, divadelní představení, kurz práce s počítačem nebo cestování s přáteli. To jsou jen některé z aktivit, kterými řada seniorů aktivně tráví svůj volný čas. „Pomáháme seniorům rozvíjet jejich aktivní životní styl, podporovat koníčky a volnočasové aktivity, budovat přátelství a rozvíjet hodnotné vztahy. Našim cílem je také podpořit přeshraniční aktivity seniorů. S Kartou seniora získají čeští a slovenští senioři neustálý přísun výhodných nabídek a slev u stovek partnerů v České republice a na Slovensku,“ uvádí Radek Lunda, manažer projektu Karta seniora.

V současné době mohou senioři vybírat z více než 400 nabídek slev a speciálních akcí u spolupracujících partnerů. Výhody lze čerpat například v oblasti zdraví, sportu, kultury či cestování. Provozovny partnerů v Česku, kteří poskytují slevy, poznáte tak, že jsou označeny zelenou samolepkou. Na Slovensku je barva samolepky oranžová.

„Pro letošní rok máme v plánu dále rozšiřovat počet českých i slovenských partnerů zapojených do projektu a také rozšířit Kartu seniora i do dalších krajů. Karta seniora nabídne i další užitečné funkce – po přihlášení k účtu na internetu si bude možné poznačit například termín návštěvy u lékaře,“ doplňuje Radek Lunda. Samotné použití Karty seniora je snadné, stačí před placením nahlásit poskytovateli uplatnění slevy a předložit kartičku.

Kartu seniora získají zájemci prostřednictvím krajských organizací spolku Senioři České republiky, která projekt podporuje. Karta je vydávána na jméno a obsahuje fotografii, jméno, příjmení, rok narození, místo bydliště a číslo karty.

Projekt vznikl za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2014–2020.

tisková zpráva

(Visited 9 times, 1 visits today)

1 Komentář

  1. To budou asi podobné slevy jako třeba u kreditních karet nebo u operátorů atd. V nějakém řetězci pak dostanu slevu 10 % z ceny nakoupeného a poměrně drahého zboží. Ale třeba se to může v některých případech vyplatit. Nicméně to je komerční projekt a na takový by neměly být evropské dotace. Bohužel EU dotace jsou dávány i standardním podnikatelům a to je lumpárna, křiví to trh a jiní jsou tak znevýhodňováni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.