V Brodě se konala módní přehlídka pro dobrou věc. Herečka Šoposká věnovala šaty

V havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček se v pondělí 8. dubna konal Charitativní bazárek pro nemocného Sebastiánka, který mu pomůže s rehabilitací. Akci navíc osobně podpořila herečka a rodačka z Havlíčkova Brodu Marika Šoposká, která do bazárku věnovala své šaty.

Havlíčkův Brod – Součástí akce byla i módní přehlídka, při které malé i velké modelky prezentovali další kousky darovaného oblečení. Na provizorním molu však nechyběli ani malí modelové. Akci moderovali Michal Majky Hájek a Josef Chozé Markuš, kteří účastníkům přiblížili příběh malého Sebastiánka, který se bazárku zúčastnil spolu se svým tatínkem, maminkou a mladším bráškou. Při jejich vyprávění se mnozí jen těžko bránili dojetí.

„Začalo to úplně nádherně, při přehlídce panovala krásná atmosféra a bylo to i velice emotivní. Myslím si, že jedno oko nezůstalo suché. Doufám, že se nám podaří těch penízků pro Sebastiánka vybrat co nejvíce,“ pověděla mluvčí havlíčkobrodské Oblastní charity Markéta Paculová.

Pondělní akcí ale bazárek nekončí. Zájemci na něj mohou zavítat až do pátečních 15.30 hodin. „Sama jsem si tam také vybrala. Moc se mi líbil letní kabátek, tak jsem si ho dala do rezervace,“ řekla s úsměvem Paculová.

Sebastiánka postihla ve třech měsících mozková příhoda, kdy utrpěl těžké postižení mozku i celé centrální nervové soustavy. Jeho postižení včetně dalších zdravotních komplikací vyžaduje náročnou celodenní péči ze strany rodičů i odborníků. Peníze z bazárku půjdou na potřebnou rehabilitaci a finančně náročný kočárek.“

Havlíčkobrodský deník
https://havlickobrodsky.denik.cz/

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.