Domácí hospic pomáhá v posledních chvílích života

ilustrační foto: PhotoRack

Už čtvrté narozeniny oslaví Domácí hospic Nablízku. Za tu dobu mohlo díky jeho pomoci více než sedmdesát vážně nemocných lidí prožít poslední chvíle svého života doma, v kruhu svých blízkých.

Lysá nad Labem – Nyní chystá stěhování do centra města. Také otevře půjčovnu kompenzačních pomůcek. A v neposlední řadě připravuje benefiční divadelní představení.

Tento rok se přestěhovala kancelář Domácího hospice Nablízku do větších prostor na adresu Husovo náměstí 550. „Nové kontaktní místo bude oficiálně otevřeno za účasti zástupců měst regionu ve čtvrtek 23. května v 10 hodin a poté od 13 do 18 hodin bude následovat Den otevřených dveří pro všechny, kteří by se rádi podívali, anebo dozvěděli více o činnosti hospice,“ řekla Kateřina Šťastná, spolupracovnice hospicu.

Od doby vzniku hospic postupně rozšiřuje nabídku služeb i zvyšuje personální obsazení. Ředitelka Bohuslužeb mila Urbanová s potěšením sleduje zájem okolí o jejich práci.

„Těší nás, jak reaguje na naši činnost místní komunita, a jsme vděčné, že máme podporu nejen v Lysé. Máme radost z pozitivních ohlasů od rodin, do kterých jezdíme,“ uvedla Urbanová.

K dispozici budou elektrická polohovací lůžka, kyslíkové koncentrátory, invalidní vozíky a další pomůcky, které usnadní péči o nemocné v domácím prostředí.

Hospic také pořádá v brzké době jedno benefiční představení. „K příležitosti čtvrtého výročí od založení také srdečně zveme na benefiční představení jihočeského komedianta a pouličního umělce Víti Marčíka Labyrint světa do místního kina, a to ve čtvrtek 16. května od 20 hodin,“ říká ředitelka hospice. Představení, které vzniklo podle stejnojmenné knihy Jana Amose Komenského, v Marčíkově zcela osobitém podání „one man show“ rozhodně nenudí.

Domácí hospic Nablízku nabízí své služby nonstop, i o víkendech a svátcích. Členky hospicového týmu s veškerým potřebným vybavením jezdí do rodin klientů, kdykoliv je to potřeba. Podmínkou pro přijetí do péče je terminální stádium nemoci a také rodina, která je schopna se o svého blízkého postarat. Rodiny, které s pomocí domácího hospice dokázaly své blízké doprovázet až do konce, svorně svědčí o důležitosti odborné i lidské podpory, které se jim od hospicového týmu v těžkých chvílích dostávalo.

MIROSLAV S. JILEMNICKÝ
Nymburský deník
https://nymbursky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.