Kutná Hora bude hostit zápasy vozíčkářů

Handicapovaní sportovci dorazí do Kutné Hory. Sportovní hala Klimeška se ve dnech 9. až 11. května stane dějištěm historicky prvního Play off florbalu vozíčkářů, jednoho z nejrozšířenějších kolektivních sportů pro handicapované v České republice.

Kutná Hora – Kromě zápasů o titul se v letošním roce poprvé odehraje i „malé play off“, ve kterém se poslední 3 týmy poperou o konečné páté až sedmé místo.

„Hala Klimeška v současné době splňuje všechny požadavky pro pořádání této významné události a rádi bychom na ni přilákali co nejvíce diváků z Kutnohorska, vstup na akci je volný,“ uvedl předseda České federace florbalu vozíčkářů Zbyněk Sýkora.

Kromě atraktivních zápasů, ve kterých nebude nouze o vypjaté a emotivní momenty, se diváci budou moci setkat s českými reprezentanty florbalu vozíčkářů, a v rámci doprovodného programu si i tento sport vyzkoušet.

„Play off florbalu vozíčkářů je vždy několikadenní akcí, během které se postupně odehrají čtvrtfinálové, semifinálové zápasy a zápasy o umístění. V letošní sezóně bojuje celkem 7 týmů o titul mistra florbalu vozíčkářů,“ doplnil Sýkora.

Ke konci základní části má největší šanci probojovat se do play off hned několik týmů. Nechybí mezi nimi ani obhájci loňského titulu FBC Štíři České Budějovice.

HANA KRATOCHVÍLOVÁ
Kutnohorský deník
http://www.kutnohorsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.