Chci se přeobjednat do jiné kliniky

ilustrační snímek CT zařízení

DOTAZ: Jsem objednána na zákrok ozon obstřik pod CT v Ostravě. Prosím, dal by se zákrok udělat v Brně u pana primáře? Nebo by byla  možná  konzultace?

ilustrační snímek CT zařízení

Na rozdíl od doby před rokem 1989 již zdravotnická zařízení nemají svá spádová území a pacient má právo svobodného výběru zdravotnického zařízení, které je ve smluvním vztahu s jeho zdravotní pojišťovnou. V zásadě se tedy můžete objednat na jakékoliv jiné pracoviště, které bude mít smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. .

Pokud se pacient rozhodne pro změnu zdravotnického zařízení, měl by si vyžádat výpis ze zdravotní dokumentace, popřípadě propouštěcí zprávu, a domluvit se s lékaři na tom, jakým způsobem bude zajištěna návaznost péče. Pokud ale nejste v ostravském  zdravotnickém zařízení vedena jako pacient a jedná se jen o jednorázový zákrok, pak ovšem žádnou zprávu nepotřebujete.

Z různých důvodů se může stát, že objednávku na nějaký zákrok potřebujete zrušit. Může však nastat problém z pohledu provozního řádu pracoviště, kde mají objednaný zákrok provést. Zde totiž může být stanoveno, v jakém nejpozdějším termínu můžete požádat o přeobjednání či zrušení obejdnávky. Pokud byste chtěla zrušit objednávku příliš pozdě, mohlo by to být považováno za blokování provozního času a zdravotnické zařízení by na vás mohlo požadovat částečnou kompenzaci ztráty spojené s blokováním provozního času zařízení.

Přestože váš lékař na žádance o uvedený zákrok mohl uvést konkrétní pracoviště v Ostravě, i s takto označenou žádankou se můžete objednat na jakékoliv jiné pracoviště, kde vám vyjdou vstříc, tedy i v Brně. Musíte se ovšem na tomto zákroku s brněnským zdravotnickým zařízením dohodnout.

MUDr. Jan Činčura

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.