Atleti na vozíku tradičně zahájili atletickou sezónu v Nymburku

Již po desáté se díky finanční podpoře Skupiny ČEZ uskutečnilo ve dnech 2.5.–5.5.2019 v bezbariérovém Sportovním centru ČUS v Nymburku zahajovací atletické soustředění vozíčkářů. Na tomto tradičním soustředění zahájili dvoufázovým tréninkem Atletickou sezónu reprezentanti na vozíku.

Vrcholem jejich tréninku bude účast na Mistrovství světa, konající se v listopadu v Dubaji.

Toto soustředění bylo určené také Nováčkům, a to z řad vozíčkářů a tělesně postižených z celé ČR.

Tuto jedinečnou možnost využilo, a soustředění se aktivně zúčastnilo, celkem deset zájemců z řad vozíčkářů a tělesně postižených, majících chuť něco dělat, začít sportovat a žít plnohodnotným aktivním životem. Během soustředění měli možnost seznámit se s atletikou vozíčkářů a tělesně postižených, a to jak teoreticky, tak i prakticky.

Na soustředění se zájemcům věnovali kvalifikovaní trenéři a fyzioterapeuti, kteří je seznámili s teorií atletiky na vozíku tělesně postižených. Účastníci si mohli prakticky vyzkoušet vrhy koulí, hody diskem, oštěpem, kuželkou, nebo si i zaběhat. Dozvěděli se mnoho dalších informací a praktických zkušeností, jak můžou doma sami aktivně cvičit, jak vhodně regenerovat a posilovat.

Účastníci se seznámili s reprezentanty a viděli je, jak trénují. Seznámili se s tím, jaké to je být reprezentantem, a co to všechno obnáší. Také získali cenné informace i zkušenosti, a to jak pro osobní život, tak pro ten profesní.

Po ukončení soustředění se všichni přesunuli na závody do Pardubic. Zde reprezentanti bojovali o limity na MS 2019 a nováčci měli možnost si poprvé závodit.

Děkuji partnerům za podporu, bez které by toto soustředění nebylo možné realizovat. Také děkuji realizačnímu týmu, bez kterého bychom se neobešli.

Nymburský deník
https://nymbursky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.