Barevný svět dostal potřebné schůdky pro svozovou službu

Dostupnost sociálních služeb obecně zvyšuje zprostředkování svozové služby klientů, a nejinak tomu je i na Třebíčsku. Dennímu centru Barevný svět dosud chyběly potřebné nástupní schůdky do vozů, díky nimž je nástup a výstup postižených osob daleko snadnější a pohodlnější.

Třebíč – Proto si centrum zažádalo o finanční příspěvek u Nadace ČEZ. Ta zařadila projekt do mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem a zanedlouho poté mu sportující veřejnost přiřadila dostatečný počet bodů potřebných k finanční podpoře od nadace, a tím i k realizaci projektu.

Na pořízení schůdků obdržela organizace 50 tisíc korun. Pomoc přijímají s povděkem i zaměstnanci centra (převážně se jedná o ženy), kterým se tak výrazně sníží zátěž spojená s pomocí klientům při nástupu a výstupu z vozu. Tělesná hmotnost klientů totiž často přesahuje i 100 kg.

„Svozovou službu čerpá pravidelně 17 osob s mentálním a kombinovaným postižením. V naprosté většině jsou to klienti denního stacionáře, kterým míra postižení neumožňuje nácvik a osvojení si dovednosti samostatného cestování. Tito lidé by bez svozové služby nemohli čerpat z nabídky sociálních služeb pro jejich cílovou skupinu a byli by dlouhodobě ohroženi sociální izolací,“ řekla Petra Tučková, ředitelka Denního centra Barevný svět v Třebíči.

K propojení Barevného světa a nadace došlo prostřednictvím Burzy filantropie, ojedinělého projektu, který na podzim loňského roku v Třebíči premiérově organizoval KOUS Vysočina.

Třebíčský deník
http://www.trebicsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.