Nevidomí vyrazí parníkem do německých lázní

Až do 20. května můžete na www.csobpomaharegionum.cz hlasovat o „divokou kartu“.

Unikátní výlet pro klienty z Ústeckého kraje chystá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům může projekt pomoci realizovat.

V Ústeckém kraji jsou zatím známi tři finalisté, které vybrala odborná porota. Posledního pomocí divoké karty zvolí veřejnost.

Druhým uchazečem je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS) s projektem Výlet parníkem s nevidomými do Bad Schandau. Toto německé lázeňské městečko leží v Saském Švýcarsku a většina nevidomých zatím nikdy neměla šanci ho navštívit. Proto pro dvacítku z nich SONS spolu TyfloCentrem Ústí nad Labem připravil výlet, během něhož účastníci zažijí nejen plavbu lodí, ale projdou se i městem a navštíví termální lázně.
Jde o akci, která výrazně přispěje k podpoře sociální integrace a samostatnosti klientů, kteří budou doprovázeni pracovníky obou pořádajících organizací. „Jedná se o akci, kterou běžně členové nemají možnost zažít a je to pro ně velkým obohacením. Výlet přispěje i k získávání nových dojmů a zážitků,“ říká Blanka Šťástková z organizace SONS.

LIDÉ ROZHODNOU

O tom, kdo bude mít šanci získat finanční dar od ČSOB i od veřejnosti se rozhoduje nyní. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května na webu csobpomaharegionum. cz. Nejúspěšnější získá divokou kartu do finálového boje čtyř lokálních projektů o co největší finanční pomoc. Jen za ČSOB poputuje do každého regionu 150 000 Kč a další finanční prostředky je možné získat od veřejnosti.
Výše finančního příspěvku od ČSOB se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří úspěšných uchazečů poputuje 40 000, 35 000 a 25 000 Kč.
V následující fázi programu bude možné posílat vybraným projektům i finanční dary.
Finančně přispět bude možné od 31. května až do 2. července.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.