V Benešově zjišťují rizika postižení plodu

ilustrační foto: Photoxpress

Neinvazivní způsob zjišťování rizika postižení plodu poskytuje od začátku května Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Vyšetření mohou podstoupit v rámci prenatální diagnostiky ženy v prvním trimestru těhotenství.

„Jedná se o unikátní metodu ke zjištění rizika postižení plodu genetickými chorobami jako je Downův, Edwardsův či Pattauův syndrom, ale i ke zjištění vývojových chorob. Rizika se stanovují z kombinace anamnestických údajů matky, biochemických markerů z krve matky a markerů ultrazvukového vyšetření,“ uvedla Markéta Zikmundová, tisková referentka benešovské nemocnice.

Ta současně připomněla, že v období mezi desátým až jedenáctým týdnem těhotenství odeberou lékaři ženě krev a případně provedou i ultrazvukové vyšetření.

V období mezi dvanáctým až třináctým týdnem se objedná ultrazvukové vyšetření, při kterém se vyšetří plod, změří specifické parametry a pomocí programu se vypočítá riziko ze všech získaných hodnot.

„Kombinace parametrů ke stanovení rizika dělá tento test velice přesným, s citlivostí přesahující devadesát procent,“ dodala Markéta Zikmundová.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.